۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد ساعت: 3:42 عصر 5/26/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۸۹ چهاردهم ارديبهشت :تاریخ انتشار 135 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 38839 :بازدید

لو ریال و نستله در بازار لوازم آرایشی

بعد از گذشت 35 سال غول صنایع غذایی سوئیس آماده است تا مالكیت لوریال، شناخته شده ترین و بزرگترین شركت تولید كننده لوازم آرایشی فرانسه را تصاحب كند.

در سال 1974 خانواده بتن كورت Bettencourts)  كه مدیریت شركت آرایشی فرانسوی لوریال(L’Oréal ) ر ا بر عهده داشت از شركت مواد غذایی سوئیسی نستله دعوت كرد تا به صورت غیر مستقیم مدیریت شركت را بر عهده بگیرد . ‌  آن زمان اعضای خانواده بتن كورت   واهمه داشتند  كه اگر فرانسوا میتران نامزد سوسیالیت ریاست جمهوری فرانسه در انتخابات پیروز شود  این شركت را ملی اعلام كند. گذشت زمان ثابت كرد كه لزومی به انجام  این حركت تدافعی نبود. اما اكنون  بعد از گذشت  35 سال غول صنایع غذایی سوئیس آماده است تا مالكیت لوریال، شناخته شده ترین و  بزرگترین شركت تولید كننده لوازم آرایشی فرانسه  را تصاحب كند. 

در سال 2004 نستله عرصه را بر خانواده بتن كورت برای فروش سهامشان تنگ كرد. این شركت اكنون مالك مستقیم 30% از سهام لوریال است و خانواده بتن كروت مالك 31% سهام این شركت است.  آوریل امسال هر دو طرف اجازه دارند سهام شان را برای اولین بار بعد از سال 2004 بفروشند ، به این ترتیب احتمالا هدف نستله خیلی زود روشن خواهد شد. صاحبان سهام در شركت سوئیسی برای خرید سهام لوریال قدری دشواری خواهند داشت.

 آنها باید با جنگ زرگری  فامیلی میان لیلیان بتن كورت، دختر موسس لوریال و ثروتمندترین زن دنیا و دختر او كه سهام او را در لوریال  به ارث خواهد برد مقابله نمایند.

 در حال حاضر نستله از افزایش سرمایه لوریال جلوگیری كرده است . نه نستله و نه خانواده بتن كورت تا شش ماه پس از مرگ خانم بتن كورت كه اكنون 86 ساله است نمی تواند سهامی را خریداری كنند. اما به نوشته گزارش اخیر Exane BNP Paribasدر پاریس   شاید نستله علاقمند باشد كه توافق انجام شده در سال 2004 را اصلاح كند و حق تقدم خرید سهام را به تصاحب خودش درآورد.

این گزارش اشاره  كرده بود كه با تملك  60% سهام لوریال  توسط نستله ، در واقع این  شركت  و خانم بتن كورت ، شركت لوریال را به صورت خصوصی در می آورند.   در حال حاضر سهام لوریال  بسیار ارزان است . اگر نستله  می خواست صبر كند ، وقتی كه خبر فوت خانم بتن كورت منتشر  شود، قیمت سهام این شركت به شدت بالا خواهد رفت و در این صورت  نستله مجبور خواهد بود كه بهای گرانی برای خرید این سهام بپردازد.

در حال حاضر نام نستله به تنهایی  موجب اطمینان خاطر سرمایه گذاران است. آیا این امر  می تواند در بازار لوازم آرایشی آنگونه كه موسس رولون معتقد بود و آن را مصطلح كرد فروش «امید در شیشه» است موفق باشد؟ مدیران اجرایی این شركت  در گذشته عنوان كرده بودند لوریال می تواند مصداق بازار آنها كه «سلامتی و تندرستی » است باشد. این دو شركت قبلا دو شراكت را باهم تجربه كرده اند .

یكی  گالدرما (Galderma ) كه داروهای پوستی را تولید می كرد و دیگری اینوو (Inneov) كه تولید كننده مكمل های غذایی بود. 

   این گزارش Exane BNP Paribas می افزاید نستله برای تصاحب لوریال  مجبور است  انجام تعلیمات مناسب برای شركت لوازم آرایشی را تحمل كند.

اما خرید لوریال علیرغم برند قدرتمند آن برای بسیاری از سهامداران نستله ناخوشایند خواهد بود. به گفته اندرو وود تحلیل گر سانفورد برنشتاین نیویورك :شركت فرانسوی برای چندین سال هدف خود را رشد درآمد تعیین كرده بود و تاكید بر رسیدن به سود هدفگذاری شده منجر به كاستن از هزینه بازاریابی و تحقیقات شد و آن را به درصدی از فروش تقلیل داد. به گفته آقای وود در نتیجه این امر سود نرخ رشد درامد این شركت به استثنای حق مالكیت از 8.5 درصد در سال بین سال های 1999 تا 2003 به 5.7 درصد در 5 سال گذشته افت كرده است و لوریال موفق به رسیدن به اهداف درامدی تعیین شده در چهار سال گذشته نشده است.  نستله باید شرط كند كه می تواند لوریال را به فرم تاریخی آن بازگرداند كه این امر احتمالا به سرمایه گذاری سنگینی نیاز دارد.

  با نزدیك شدن به ماه آوریل یك كارت خطرناك حق موروثی دختر خانم بتن كورت، فرانسیس بتن كورت میر است . به گزارش خبرگزاری های فرانسوی ماه گذشته خانم بتن كورت میر در  دعوی علیه یكی از دوستان مذكر مادرش كه از وی هدایایی به ارزش یك میلیارد یورو(حدود 1.3 میلیارد دلار) دریافت كرده بود با عنوان «سوء استفاده از ناتوانی»  اقامه شده بود شكست خورد. خانم بتن كورت هرگونه تصوری درباره وجود ضعف در بخش خود را رد می كند.

نظریات فراوانی درباره عوامل تاثیر گذارد بر نتیجه وراثت میان مادر و دختر در حالیكه هر دو صاحب كرسی در هیات مدیره و مالكیت شركت هستند وجود دارد.تحلیل گران می گویند ناسازگاری خانوادگی ممكن است خانم بتن كورت را وادارد تا تسلیم شود و سهامش را به نستله واگذار كند ، اما همین امر همچنین می تواند مانع از انجام هر معامله ای پیش از فوت خانم بتن كورت بشود.  

 

همانطور كه برای خود لوریال ،‌مدیران لوریال تازمانیكه این شركت به صورت یك شركت مستقل فعالیت می كند نمی تواند كاملا  به نستله تعلق خاطر داشته باشند .یكی از كاركنان آن می گوید :«ما پسر عمو هستیم و قبلا هم با هم كار كرده ایم»«و از  اینكه توسط یك شركت هندی یا چینی خریداری شویم خیلی بهتر است»

منبع Jan 22nd 2009 The Economist print edition


کلیدها , نستله


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.