۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير ساعت: 2:17 عصر 6/25/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۱ هفتم شهريور :تاریخ انتشار 23127 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 19577 :بازدید

شاخص‌های روابط عمومی سرآمد

روابط عمومی سرآمد یک روابط عمومی کیفی است و می‌بایستی ورای کمیت‌ها، رسالت های خطیری را به عهده بگیرد. از جمله این رسالت ها آن است که این نوع روابط عمومی باید بتواند هم درون سازمان و هم بیرون از سازمان فعال باشد.
گفت‌وگو با دکتر باقر ساروخانی

اشاره: حوریه حقیقی نیا - در مورد تعاریف، ویژگی ها و الگوهای روابط عمومی سرآمد با دکتر باقر ساروخانی "دبیر کمیته علمی سمپوزیوم" گفت وگو کرده‌ایم که در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

***

- استاد پیش از هر بحثی ضمن تعریفی کاربردی و عملیاتی از روابط عمومی سرآمد بفرمائید روابط عمومی سرآمد باید دارای چه شاخص‌هایی باشد؟

روابط عمومی سرآمد یک روابط عمومی کیفی است و می‌بایستی ورای کمیت‌ها، رسالت های خطیری را به عهده بگیرد. از جمله این رسالت ها آن است که این نوع روابط عمومی باید بتواند هم درون سازمان و هم بیرون از سازمان فعال باشد. در واقع، یک تعریف تازه ای از سازمان ارائه می‌کند، ساختار جدیدی در درون سازمان ایجاد می‌کند و سازمان را برای پاسخگویی به بیرون و حل مشکلات مردم آماده می‌کند. بنابراین یک ساختار کار و بهنگام است. ساختاری که در درون آن عوامل با هم تعامل و تناسب دارند، یکدیگر را تأیید و تکمیل می‌کنند و هم افزایی (Synergy) ایجاد می‌کنند بنابراین روابط عمومی سرآمد می‌تواند بهترین پاسخ را به نیازهای مردم بدهد و با حداقل انرژی و حداقل امکانات، بیشترین پاسخ و بالاترین بهره وری را ایجاد نماید.

به نظر من، هیچ جامعه‌ای نمی تواند به اصل توسعه پایدار برسد اگر روابط عمومی کیفی نداشته باشد. از همین روست که بسیاری روابط عمومی را به عنوان یک نماد اجتماعی تعریف می‌کنند و معتقدند هر جا که پیشرفت روابط عمومی را ملاحظه کنیم، آنجا توسعه پایدار تکوین پذیرفته است. هزاره سوم، بدون روابط عمومی بسط یافته و علمی، قابل تعریف نیست. اصحاب روابط عمومی معماران بحق جامعه جدید فراصنعتی به شمار می‌آیند.

- به نظر شما موانع و مشکلات دستیابی به روابط عمومی سرآمد در کشور ما چیست؟

نکته اول، مشکل بزرگ ما این‌است که روابط عمومی سرآمد را برای جامعه خود تعریف نکرده ایم. جامعه از این رسالت ها اطلاع ندارد. نکته دوم این است که مسئولان و مدیران ما به یک روابط عمومی سنتی تکیه می‌کنند. همان روابط عمومی که در حد انتقال چند شعار و ... کار می‌کند. بنابراین ما هنوز نتوانسته ایم یک روابط عمومی پویا، سیستماتیک، سازنده، آینده نگر و در یک کلام کیفی را در جامعه ایران و در سازمان های ایرانی جا بیاندازیم. قدم به قدم به پیش می‌رویم ولی سالیانی دراز نیاز داریم تا به نقطه مطلوب برسیم.

- دیدگاه شما در خصوص ترکیب نظریه ها و دیدگاه های تئوریک روابط عمومی با مدل تعالی سازمانی چیست؟ آیا این عمل موجب راهسپاری روابط عمومی‌ها به سمت سرآمدی خواهد بود؟

قطعاً، هیچ برنامه ریزی عملی نیست که بدون اندیشه های علمی و تئوریک بتواند سامان پیدا کند. هیچ تئوری هم نیست که اگر بعد عملی نداشته باشد بتواند کارا باشد. بنابراین تئوری در خدمت عمل است و عمل از تئوری ها الهام می‌گیرد. این دو مؤید یکدیگر هستند.

- استقرار مدل EFQM (مدل بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت) چه تأثیری بر ارتقای فعالیت‌های سازمان‌ها خواهد داشت؟

ما همیشه اعتقادمان بر این است که روابط عمومی مثل هر سازمان دیگری نباید با زمان و مردم خودش غریبه باشد. بنابراین باید مورد احتساب و مورد ارزشیابی قرار گیرد. مدل های ارزشیابی خوب، بومی، منطبق با فرهنگ ما و مدل هایی که به خوبی و با بی نظری اعمال شوند در ارتقای و بهره وری روابط عمومی ایران حتماً موفق عمل خواهد کرد.

- همان طور که شاهد آن هستیم در سال‌های اخیر روابط عمومی‌ها نسبت به پژوهش و تحقیقات بنیادی گرایش داشته اند. شما این گزارش‌های پژوهشی در روابط عمومی را چگونه می‌بینید؟

روابط عمومی از یک طرف با میدان در ارتباط باشد و از طرف دیگر با تحقیقات علمی سر و کار داشته باشد، این روابط عمومی پویاست. در واقع، این روابط عمومی است که می‌تواند برنامه ریزی کند، فراگیر نگاه کند، سیستم ها را ببیند و استراتژی ها را در ورای تاکتیک تنظیم کند.

- پیشنهاد شما برای آینده روابط عمومی و حرکت به سمت روابط عمومی سرآمد در کشور چیست؟

برخورد با دانش، استفاده از اندیشه های نظری، ایجاد کارگزاران صالح و توانمند، ایجاد اندیشه های درست در مدیران، مسیر حرکت به سمت روابط عمومی سرآمد است.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.