۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد ساعت: 3:40 عصر 5/26/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ شانزدهم مرداد :تاریخ انتشار 33453 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 17770 :بازدید

مصاحبه کاری را چگونه پاس کنیم؟!

مصاحبه کاری همچون قرارهای آنلاین است. شما پروفایل یا رزومه کاری طرف را می خوانید، می بینید آیا مناسب و مورد علاقه شما هست؟ و قرار می گذارید تا با فرد از نزدیک صحبت و توانایی های او را بررسی کنید.
برترین ها: مصاحبه کاری همچون قرارهای آنلاین است. شما پروفایل یا رزومه کاری طرف را می خوانید، می بینید آیا مناسب و مورد علاقه شما هست؟ و قرار می گذارید تا با فرد از نزدیک صحبت و توانایی های او را بررسی کنید. اما گاهی پیش می آید در میانه مصاحبه متوجه می شوید او مناسب کار شما نیست.

مصاحبه کاری یک خیابان دو طرفه است. فقط این کارفرما نیست که باید تشخیص دهد متقاضی مناسب کار در شرکت آنها هست یا خیر! متقاضی نیز باید توجه کند آیا شرکت مقصد همان چیزی هست که او برای کار دایم می خواهد؟ گاهی هر دو طرف از مصاحبه راضی هستند و گاهی متقاضی متوجه می شود این شرکت جایی نیست که او بخواهد برای آنها کار کند. 

اگر دومین حالت برای شما پیش آمد احتمالا تمایلی ندارید از خواب بیدار شوید و برای مصاحبه دوم به شرکت مقصد بروید. اما کارشناسان برعکس این را توصیه می کنند. یکی از کارشناسان برتر مشاغل در آمریکا به نام آنیتا آتریج می گوید مهم ترین فاکتور مصاحبه ایجاد رابطه خوب است. حتی اگر احساس کردید شغل موردنظر برای شما مناسب نیست، بهتر است مصاحبه را تکمیل و در مراحل مختلف آن شرکت کنید و خودتان را به خوبی به آنها نشان دهید. بهتر است سوالات خود را در مورد کار و شرکت از آنها بپرسید تا متوجه شوید آیا پیش داوری و حدس شما درست بوده است یا خیر. شاید در این پروسه غافلگیر شوید.هنگامی که در میانه مصاحبه متوجه شدید شغل موردنظر مناسب شما نیست، باید برخی کارها را انجام و برخی دیگر را انجام ندهید که ما آنها را در پایین نام برده ایم.

•    سوال بپرسید

هنگامی که تشخیص می دهید شغلی مناسب شما نیست، بهتر است از مصاحبه کننده سوال هایی که در ذهن دارید را بپرسید تا ببینید آیا حدستان درست بوده است یا خیر. گاهی برخی از مشکلاتی که تصور می کنید را می توان به سادگی حل و برطرف کرد.

•    مودب باشید

در طول مصاحبه کاری که به نظرتان جالب نیست، سعی کنید خودتان را بی علاقه نشان ندهید. حتی اگر مطمئن بودید این شغل برای شما مناسب نیست باز برای مصاحبه کننده ارزش قائل باشید و بی احترامی نکنید.

•    صادق باشید

به عنوان یک حرفه ای بسیار مهم است که صادق و روراست باشید. حتی اگر بر فرض تصور کردید این کار برای شما مناسب است و آنها نیز شما را انتخاب کردند در مورد اینکه واقعا برای این کار مناسب هستید یا خیر باید صادق باشید. حتما به خاطر داشته باشید با احترام کامل صحبت کنید. قرار نیست کسی یا کاری را زیر سوال ببرید.

•    در مورد موقعیت های دیگر سوال کنید

اگر از خود کمپانی خوشتان آمد اما شغل پیشنهادی را دوست نداشتید، اشکالی ندارد که در مورد شغل های دیگر آنها سوال بپرسید. شاید برای موقعیت دیگری نیز استخدام داشته باشند و آن موقعیت با روحیه و تجربه شما بیشتر مرتبط باشد.

•    همیشه مثبت باشید

از طعنه زدن یا بیان نظراتی که بار منفی دارند، پرهیز کنید.•    صحنه سازی نکنید

افرادی جویای کار ممکن است در یک مصاحبه کاری قبول نشوند و در مصاحبه بعدی مدیر از آنها بپرسد که کجاها برای مصاحبه رفته است و چرا استخدام نشده است. در این حالت نباید خیلی مساله را بزرگ کنید و شلوغ جلوه دهید. فقط کافی است بگویید مصاحبه خوب پیش نرفت و همین جا صحبت را فیصله بدهید. به بیان تعجب و ناراحتی شما نیازی نیست.

•    مصاحبه را همچون بازاریابی ببینید

شاید کار یا شرکت موردنظر برای شما مناسب نباشد اما شاید مصاحبه کننده مدیران دیگری که در این زمینه استخدام دارند را بشناسد و بتواند آنها را به شما معرفی کند. به همین منظور، بهتر است با مصاحبه کننده رفیق شوید تا اگر موقعیت شغلی مناسبی برایتان پیدا شد، با شما تماس بگیرد و شما را در جریان بگذارد.

•    اجازه دهید مصاحبه به روش نرمال تمام شود

اگر شغل پیشنهادی شرکت مقصد مناسب شما و توانایی های شما نبود و موقعیت مناسب شما در بخش های دیگر هم نداشتند، اجازه دهید مصاحبه بسیار نرمال تا انتها پیش برود. سپس، از وقت آنها تشکر کنید و از آنها بخواهید اگر در آینده موقعیت مناسبی داشتند حتما با شما تماس بگیرند. هنگامی که می خواهید در مورد غیرمرتبط بودن توان شما و شغل آنها صحبت کنید، حتما همه مراتب احترام و ادب را به جا بیاورید.

•    نیازی به عذرخواهی نیست

همیشه پس از مصاحبه کاری به آنها لطف کنید و واقعیت را بگویید. پس از تشکر از زمانی که برای مصاحبه ترتیب داده اند، تاکید کنید که می دانید این روند برای آنها نیز دشوار است.•    در دنیای مجازی از شرکت موردنظر بدگویی نکنید

لازم نیست اگر شرکتی رفتید و شغل مناسب خود را نیافتید، در شبکه های اجتماعی از آن شرکت بدگویی کنید. این کار بسیار غیر حرفه ای و به دور از ادب است.
کلیدها , مصاحبه شغلی


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.