۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد ساعت: 3:35 عصر 5/24/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۳ بيست و سوم آذر :تاریخ انتشار 40915 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 32084 :بازدید

مدیریت ارتباط با مشتری، رمز موفقیت سازمان‌های پویا

امروزه با پیشرفت سریع فناوری و گسترش جهانی‌سازی، تولید محصولات و خدمات به‌شدت افزایش یافته و قیمت تمام شده برای مشتریان بسیار كاهش یافته است.

ناصر نوروزی
كارشناس ارشد مدیریت بازرگانی
امروزه با پیشرفت سریع فناوری و گسترش جهانی‌سازی، تولید محصولات و خدمات به‌شدت افزایش یافته و قیمت تمام شده برای مشتریان بسیار كاهش یافته است.
به سخن دیگر، فناوری موجب شده سازمان‌ها قادر باشند محصولات و خدمات خود را با بالاترین سطح كیفیت و پایین‌ترین قیمت ممكن در اختیار مشتریان خود قرار دهند. به همین دلیل دیگر فناوری پیشرفته یا قیمت ارزان‌تر به‌عنوان مزیت رقابتی سازمان‌ها تلقی نمی‌شود. در این شرایط، تنها مزیت رقابتی ممكن برای سازمان‌ها مشتری است. مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، راهبردی تجاری است كه به جذب، حفظ و ارتقای مشتری می‌پردازد.
سازمان‌های ایرانی نیز، باید با به‌كارگیری راهكارهای جدید درجهت حفظ و گسترش مشتریان داخلی و خارجی خود، كوشا باشند. CRM می‌تواند روش مناسبی برای رسیدن به این مقصود باشد. درواقع بدون پیاده‌سازی CRM، سازمان‌های ایرانی در بلندمدت قادر به رقابت با همتایان جهانی خود در جذب و حفظ مشتری نخواهند بود.

 اهمیت CRM
شرایطی كه بر انجام كسب‌وكار حاكم است به‌سرعت درحال تغییر است. تغییراتی كه در جوامع رخ داده است موجب تغییر در نیازهای مشتریان شده و مشتریان مایل هستند خدمت‌دهی به آنها به‌طور شخصی و با ارتباطی مستقیم صورت پذیرد.
تغییر بعدی، افزایش رقابت منطقه‌ای و جهانی در بازارها است كه سازمان‌ها را وامی‌دارد تا برای موفقیت بیشتر به راه‌های نوین رقابت در بلندمدت روی آورند. در این شرایط اما باید توجه کرد تنها تكیه بر تكنولوژی پیشرفته و كیفیت بالا برای حفظ مشتریان كافی نیست؛ زیرا رقبا نیز به‌سرعت در حال پیشرفت هستند و به‌زودی به همان سطح خواهند رسید. محصولات و خدمات ‌باید به فراخور نیاز و تمایلات مشتری و با هدف افزایش ارزش محصول یا خدمات برای او طراحی شوند. همه این تغییرات نیاز به روش‌های جدید فكری در این دوره را آشكار می‌سازد. چنین محیط متغیر و پویایی، سازمان‌ها را بر آن می‌دارد تا ساختارهای خود را در جهت افزایش شانس خود برای بقا تغییر دهند؛ به‌علاوه چنین محیطی موجب شده تا رویكردهای جدیدی در تحقیقات بازاریابی ارائه شود. یكی از این رویكردها مدیریت ارتباط با مشتریان است كه مورد توجه دانشگاهیان و متخصصان مدیریت قرار گرفته است. هدف مدیریت ارتباط با مشتریان، بهبود مبادله مشتریان با سازمان‌ها است كه موجب رضایتمندی و وفاداری مشتری می‌شود. با افزایش قابلیت سازمان در شناخت نیازهای ویژه مشتری، ارزش مبادله نیز افزایش می‌یابد. CRM یك محصول یا خدمات نیست، بلكه یك استراتژی كلی تجاری است كه شركت‌ها را قادر به مدیریت موثر ارتباط با مشتری می‌كند. CRM یك دید و نمای كلی از مشتری‌های هر سازمان را برای اعضای آن سازمان به تصویر می‌كشد. براساس مفاهیم CRM هركس در سازمان باید روی مشتری و اطلاعات مشتری متمركز باشد، به این منظور باید اطلاعات مشتری به‌طور كامل و یكسان در سازمان در اختیار تمام اركان مرتبط با مشتری قرار گیرد. در این رابطه واحدی مستقل از هر سازمان با تلاش سازمان‌یافته و مداوم اطلاعات مشتری را جمع‌آوری و در سیستم اطلاع‌رسانی و در شبكه سازمان نگهداری می‌كند.

 مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟
مدیریت ارتباط با مشتری تمام مولفه‌هایی است كه در درون یك سازمان با مشتری و به شیوه‌ای هوشمند در ارتباطند. CRM بخشی از استراتژی یك سازمان جهت شناسایی مشتریان، راضی نگهداشتن آنها و تبدیل آنها به مشتری دائمی است. همچنین CRM در راستای مدیریت ارتباطات مشتری با سازمان و به‌منظور به حداكثر رساندن ارزش هر مشتری، سازمان را یاری می‌كند، از این رو فراهم آوردن سیستم‌هایی كه بتواند هر كدام از این وظایف را بهبود ببخشند، برای موفقیت حیاتی است.
- مدیریت ارتباط با مشتری واژه‌ای برای مجموعه متدولوژی‌ها، فرآیندها، نرم‌افزار و سیستم‌هایی است كه به موسسات و شركت‌ها در مدیریت موثر و سازمان‌یافته ارتباط با مشتریانشان كمك می‌كند.
- مدیریت ارتباط با مشتری، ‌استراتژی جامع كسب‌وكار و بازاریابی است كه فناوری، فرآیندها و تمام فعالیت‌های كسب و كار را حول مشتری یكپارچه می‌سازد.

 اصول مدیریت ارتباط با مشتری
فرآیندها و برنامه‌های كاربردی مدیریت ارتباط با مشتری، براساس اصول پایه‌ای به شرح زیر هستند:
• هدف‌گذاری كردن تك‌تك مشتریان
• جذب و حفظ مشتری از طریق ارتباط شخصی
• انتخاب مشتری براساس مفهوم ارزش طول حیات مشتری
• ضرورت به‌كارگیری CRM در سازمان‌ها
با توجه به اهمیت مشتری به عنوان یكی از اركان حیات یك سازمان و تاكید CRM به این عنصر، دلایل زیر را می‌توان به‌عنوان ضرورت‌های استفاده از CRM در یك سازمان (با توجه به پیچیدگی و گستردگی فعالیت‌های هر سازمان) مطرح كرد: بهبود خدمات، رضایت مشتری، كاهش هزینه‌ها و ارتباط فرد به فرد، حتی با میلیون‌ها مشتری.

 مزایای استفاده از CRM
مزایای استفاده از CRM در یك سازمان را می‌توان با هدف كسب رضایت مشتریان و بقا در محیط رقابتی، در موارد زیر خلاصه كرد:
• كاهش هزینه‌های بازاریابی و فروش
• جلب سریع‌تر و موثرتر مشتریان و درك بهتر از نیازمندی‌های آنها
• افزایش میزان وفاداری مشتریان به سازمان
• همسویی عالی منابع كمیاب با راهكارهای راهبردی در سطح سازمان
• توانایی توسعه برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری راهبردی
نكته آخر اینكه تغییرات سریع دنیای كنونی، سازمان‌ها را با چالش‌های مختلفی رو‌به‌رو كرده است. در این میان سازمان‌هایی موفق هستند كه به كمك ابزار مختلف مدیریتی و فناوری‌های نوین، از فرصت‌های ایجاد شده به سود خود استفاده كنند.

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.