۱۳۹۶ چهارشنبه ۷ تير ساعت: 3:11 صبح 6/29/2017
جنگ نرم شبکه‌های ماهواره‌ای علیه نظام بانکی کشور
اقتصاد ایران به شدت بانک محور است، به همین سبب سرنوشت بخش مهمی از اقتصاد کشور به سرنوشت بانک‌های ما گره خورده است. شریک دیگر این سرنوشت میلیون‌ها ایرانی هستند که اندوخته‌های خود را در بانک‌ها و موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده‌اند تا از سودی که به دست می‌آورند، هم چرخ‌های زندگی خود را بهتر بچرخانند و هم این سود را به سپر محافظتی در برابر نرخ تورمی که حتی تک رقمی آن، قدرت خرید دارایی آنها را در گذر زمان کاهش می‌دهد، تبدیل کنند.
آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران
خودروسازی ایران در حالی پس از توافق هسته‌ای و برجام، دور جدیدی از مشارکت‌های خارجی خود را آغاز کرده که قراردادهای جدید در بوته نقد قرار گرفته و اقشار مختلفی نسبت به آنها واکنش (چه مثبت و چه منفی) نشان داده‌اند.
نقدی بر پیش‌فروش اولین خودرو پسابرجامی
ثبت‌نام برای خرید پژو 2008 در حالی از فردا آغاز می‌شود که طبق برنامه ایران خودرو، قرار است 16 هزار دستگاه از این محصول پیش‌فروش شود. با توجه به اینکه ایران خودرو قصد دارد 2008‌های ثبت‌نامی را در یک بازه زمانی 12 ماهه (از ابتدای شهریور 96 تا انتهای مرداد 97) تحویل دهد، این شرکت باید به طور متوسط در هر ماه حدود یک هزار و 350 دستگاه از این محصول را عرضه کند.
آرشیو
اوبر؛ فاجعه‌ موفق
تقریبا می‌توان گفت کمتر کسی است که اوبر را نشناسد. استارت‌آپی که هشت سال قبل در سانفرانسیسکو آغاز به کار کرد و حالا با تبدیل شدن به‌ قدرتمندترین شرکت حمل و نقل جهان به‌عنوان یکی از موفق‌ترین میوه‌های سیلیکون ولی در زمینه اقتصاد اشتراکی (Sharing Economy) تعبیر می‌شود. اوبر هم‌اکنون در بیش از 570 شهر جهان حضور دارد، 12هزارنفر در آن کار می‌کنند.
چگونه یک حسابدار برندی 100 میلیون دلاری خلق کرد
سارا کاوس، زندگی حرفه‌ای‌اش را به‌عنوان حسابدار رسمی در شرکت Ernst & Young آغاز کرد و سپس از مدرسه کسب‌وکار هاروارد مدرک MBA دریافت کرد.
کانال‌های دیجیتال جذب مشتری
رشد موبایل و فناوری‌های مرتبط با آن، با تغییر رفتارهای دیجیتال افراد هم همراه بوده است. امروزه موبایل بخش جدایی‌ناپذیر زندگی مردم است و ساعت‌هایی طولانی از وقت آنها در استفاده از این ابزار و در محیط‌های آنلاین سپری می‌شود. این وضعیت، تاییدکننده آن است که بازاریاب‌ها باید توجه بیشتری به این رفتارها و سبک زندگی داشته باشند تا بتوانند در افزایش فروش و رسیدن به اهداف تعیین‌شده سازمانشان موفق باشند.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ ششم خرداد :تاریخ انتشار 46892 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 9521 :بازدید

پیام انتخابات ایران و فرانسه به بازار خودرو

پس از دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری كشور، سران بسیاری از كشورها به رسم مالوف و دیپلماتیك در پیام‌هایی به منتخب ملت دكتر حسن روحانی رئیس‌جمهور تبریك گفتند. اما در این میان پیام رئیس‌جمهور فرانسه و درخواست تقویت روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی با كشورمان از چند بُعد در بازار سرمایه حائز اهمیت است. تقریبا 12 روز قبل از انتخابات كشورمان، فرانسه نیز درگیرودار رقابت‌های انتخاباتی بین ماكرون و لوپن شد.
رضا نصیری / كارشناس اقتصاد و خودرو

پس از دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری كشور، سران بسیاری از كشورها به رسم مالوف و دیپلماتیك در پیام‌هایی به منتخب ملت دكتر حسن روحانی رئیس‌جمهور تبریك گفتند. اما در این میان پیام رئیس‌جمهور فرانسه و درخواست تقویت روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی با كشورمان از چند بُعد در بازار سرمایه حائز اهمیت است. تقریبا 12 روز قبل از انتخابات كشورمان، فرانسه نیز درگیرودار رقابت‌های انتخاباتی بین ماكرون و لوپن شد. انتخاب هر كدام از این دو برای سرمایه‌گذاران بازار سرمایه كشورمان اهمیت داشت، شاهد این مدعا نیز تحلیل‌هایی بود كه در فضای مجازی و كانال‌های تخصصی بازار سرمایه، در میان سهامداران خودرویی شكل گرفته بود و از سمت‌و‌سوی بازار سرمایه به تاسی از نتیجه انتخابات فرانسه و مشخص شدن پیروز انتخابات حكایت داشت؛ چراكه انتخاب ماكرون میانه رو كه مستقل در انتخابات شركت كرد این احتمال را در ذهن سرمایه‌گذاران خودرویی تالار بورس تقویت می‌كرد كه قراردادهای خودروسازان فرانسوی با خودرو‌سازان ایرانی دچارهیچ تزلزلی نشده بلكه تقویت هم شود. اما با انتخاب لوپن این فرض را كه پایه قراردادهای خودرویی فرانسوی‌ها سست خواهد شد در نظر سرمایه‌گذاران بازار سرمایه تقویت می‌کرد. از این رو كه قبلا لوپن در جریان رقابت‌های انتخاباتی در خصوص خروج فرانسه از اتحادیه اروپا مسائلی را مطرح كرده بود.

اما اعلام نتایج انتخابات فرانسه و پیروزی ماکرون، این آرامش روانی را در آن برهه به سرمایه‌گذاران خودرویی در تالار شیشه‌ای بورس ایران برگرداند. بر این اساس بُعد دیگر این امنیت روانی برای سرمایه‌گذاران كشورمان، پس از 12 روز از انتخابات فرانسه رقم خورد. به‌طوری‌که انتخاب یکی از دو رقیب اصلی ریاست‌جمهوری كشورمان می‌توانست سرمایه‌گذاران بازار سرمایه را سمت‌و‌سو دهد. از این رو جریان منتقد دولت در انتخابات سال جاری قبلا نقدهایی نیز به قرارداد‌هایی خودرویی داشت. این امر باعث شده بودكه سرمایه‌گذاران خودرویی در حمایت از سهام خودرو‌سازان با تردیدهایی مواجه شوند؛ چراكه محتمل می‌نمود با پیروزی نامزد رقیب در انتخابات قرار دادهای خودرویی منحل شود. با مشخص شدن نتایج نهایی انتخابات دوازدهم كشورمان و ادامه كار دولت تدبیر و امید این امنیت روانی در سهام‌های خودرویی بالاخص آنجا كه سرمایه‌گذاران فرانسوی با قراردادهایی جوینت‌ونچر با خودروسازان داخلی قرارداد بسته‌اند بیشتر شد. به‌این ترتیب با مشخص شدن نتایج انتخابات كشورمان و امتداد دولت تدبیر و امید این امیدواری در بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیش از گذشته مشهود است. موضوعی كه با انتخابات هر دو كشور در ماه‌های اخیر ریسك سهامداران خودرویی را كاهش داده و آن را به حداقل رسانده و كمرنگ و چه بسا بی‌رنگ كرده است. به هر حال با اعلام پیروزی حسن روحانی در ایران و امانوئل ماکرون در فرانسه به نظر می‌رسد سیاست‌های دو كشور در زمینه همكاری‌های مشترك در پسابرجام به‌ویژه در صنعت خودرو با شتاب و قدرت بیشتری پیگیری خواهد شد؛ زیرا دوطرف دست كم مطمئن به ثبات دولت‌ها و سیاست‌های اقتصادی در چند سال آینده خواهند بود و همین امر انگیزه آنها را برای تسریع در اجرای برنامه‌های مشترك دوچندان خواهد كرد؛ گواه این مدعا را نیز می‌توان در ارسال پیام تبریك رئیس‌جمهور جدید فرانسه و گفت‌و‌گوی تلفنی وی با دكتر روحانی و تاكید بر ادامه همكاری‌های ایران و فرانسه در بالاترین سطوح دانست.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای بیش از ۷۰ درصد از طرح احداث خطوط لوله صادرات گاز ایران به عراق ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
2 ایرانول بیشترین رشد سوددهی شرکت‌های تولید روغن را به خود اختصاص داد ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
3 داتیس خودرو پیش‌ثبت‌نام خودروهای ولوو را آغاز می‌کند ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
4 برنامه‌ریزی بانک ملی ایران برای پذیره‌نویسی الکترونیکی صندوق سرمایه‌گذاری ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
5 بانک صادرات ایران محصول جدید خود را رونمایی کرد ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
6 اما و اگرهای فیلترشدن بزرگترین وب‌سایت رزرو هتل در کشور ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
7 آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
8 بزرگترین سامانه تلویزیون تعاملی و آموزش الکترونیکی اصناف کشور ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
9 دعوت به همکاری در بانک پاسارگاد ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
10 پرداخت ٧ هزار میلیارد ریال وام ازدواج و جهیزیه از سوی بانک صادرات ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
11 550 ریال سود به ازای هر سهم ایران کیش تقسیم می‌شود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
12 نقدی بر پیش‌فروش اولین خودرو پسابرجامی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
13 فروش ویژه برلیانس به مناسبت عید فطر ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
14 کمک بهمن خودرو برای تاسیس بانک سلول‌های بنیادی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
15 پرداخت 261 میلیارد ریال وام اشتغالزایی در بانک ملی ایران طی دو ماه نخست امسال ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
16 توسعه مزایده‌های آنلاین در ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
17 بازگشت شاسی‌بلندهای لوکس به بازار ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
18 هدیه آپ به ۱۰ نفر تا پایان خرداد ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
19 970 میلیارد ریال جایزه برای دارندگان حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
20 از طریق باشگاه مشتریان بانک ایران زمین با تخفیف کتاب بخوانید ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


خرید از مارکت‌های بین‌المللی با کارت‌های یورکاردز تغییری در سبد درآمدی اپراتورها همایش بین‌المللی کلیدهای موفقیت در هلدینگ‌ها الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟ چگونه بلیت هواپیما را با قیمتی پایین‌تر بخریم؟ اندروید مارشملو از آب‌نبات چوبی پیشی گرفت چگونه کش تلگرام را پاک کنیم؟ سایت آی پی امداد؛ راهنمایی برای خرید لوازم خانگی رانندگان اسنپ در تهران چگونه جذب می‌شوند؟ درآمد متخصصان علوم داده در دنیای IT با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید هشدار سازمان حمایت به متقاضیان پیش‌خرید خودرو رتبه اول و آخر بانک‌های بورسی در نسبت سرمایه آیا مایکروسافت در حال کشتن ویندوز 10 موبایل است؟ راه هایی برای کاهش مصرف باتری در گوشی های هوشمند چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟ امکان خرید آنلاین بیمه از همه شرکت‌ها با اپلیکیشن «بیمیتو» فراهم شد شروع کار اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایران «فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی در ایران
کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.