۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير ساعت: 3:05 صبح 6/27/2017
جنگ نرم شبکه‌های ماهواره‌ای علیه نظام بانکی کشور
اقتصاد ایران به شدت بانک محور است، به همین سبب سرنوشت بخش مهمی از اقتصاد کشور به سرنوشت بانک‌های ما گره خورده است. شریک دیگر این سرنوشت میلیون‌ها ایرانی هستند که اندوخته‌های خود را در بانک‌ها و موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده‌اند تا از سودی که به دست می‌آورند، هم چرخ‌های زندگی خود را بهتر بچرخانند و هم این سود را به سپر محافظتی در برابر نرخ تورمی که حتی تک رقمی آن، قدرت خرید دارایی آنها را در گذر زمان کاهش می‌دهد، تبدیل کنند.
آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران
خودروسازی ایران در حالی پس از توافق هسته‌ای و برجام، دور جدیدی از مشارکت‌های خارجی خود را آغاز کرده که قراردادهای جدید در بوته نقد قرار گرفته و اقشار مختلفی نسبت به آنها واکنش (چه مثبت و چه منفی) نشان داده‌اند.
نقدی بر پیش‌فروش اولین خودرو پسابرجامی
ثبت‌نام برای خرید پژو 2008 در حالی از فردا آغاز می‌شود که طبق برنامه ایران خودرو، قرار است 16 هزار دستگاه از این محصول پیش‌فروش شود. با توجه به اینکه ایران خودرو قصد دارد 2008‌های ثبت‌نامی را در یک بازه زمانی 12 ماهه (از ابتدای شهریور 96 تا انتهای مرداد 97) تحویل دهد، این شرکت باید به طور متوسط در هر ماه حدود یک هزار و 350 دستگاه از این محصول را عرضه کند.
آرشیو
اوبر؛ فاجعه‌ موفق
تقریبا می‌توان گفت کمتر کسی است که اوبر را نشناسد. استارت‌آپی که هشت سال قبل در سانفرانسیسکو آغاز به کار کرد و حالا با تبدیل شدن به‌ قدرتمندترین شرکت حمل و نقل جهان به‌عنوان یکی از موفق‌ترین میوه‌های سیلیکون ولی در زمینه اقتصاد اشتراکی (Sharing Economy) تعبیر می‌شود. اوبر هم‌اکنون در بیش از 570 شهر جهان حضور دارد، 12هزارنفر در آن کار می‌کنند.
چگونه یک حسابدار برندی 100 میلیون دلاری خلق کرد
سارا کاوس، زندگی حرفه‌ای‌اش را به‌عنوان حسابدار رسمی در شرکت Ernst & Young آغاز کرد و سپس از مدرسه کسب‌وکار هاروارد مدرک MBA دریافت کرد.
کانال‌های دیجیتال جذب مشتری
رشد موبایل و فناوری‌های مرتبط با آن، با تغییر رفتارهای دیجیتال افراد هم همراه بوده است. امروزه موبایل بخش جدایی‌ناپذیر زندگی مردم است و ساعت‌هایی طولانی از وقت آنها در استفاده از این ابزار و در محیط‌های آنلاین سپری می‌شود. این وضعیت، تاییدکننده آن است که بازاریاب‌ها باید توجه بیشتری به این رفتارها و سبک زندگی داشته باشند تا بتوانند در افزایش فروش و رسیدن به اهداف تعیین‌شده سازمانشان موفق باشند.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست خرداد :تاریخ انتشار 46959 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 1983 :بازدید

فرصت‌های جدید ایران

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر تمام روابط خود را با قطر در روز پنجم ژوئن قطع کردند که ظاهرا به‌دلیل روابط دوستانه این کشور کوچک و غنی از گاز با ایران است. اما چرا قطر تا این اندازه علاقه‌مند به برقراری روابط خوب با ایران است؟ یک دلیل بزرگ اقتصاد است. قطر و ایران مشترکا صاحب بزرگ‌ترین میدان گازی مستقل جهان در میان آب‌های خلیج‌فارس هستند.

وال استریت ژورنال

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر تمام روابط خود را با قطر در روز پنجم ژوئن قطع کردند که ظاهرا به‌دلیل روابط دوستانه این کشور کوچک و غنی از گاز با ایران است. اما چرا قطر تا این اندازه علاقه‌مند به برقراری روابط خوب با ایران است؟ یک دلیل بزرگ اقتصاد است. قطر و ایران مشترکا صاحب بزرگ‌ترین میدان گازی مستقل جهان در میان آب‌های خلیج‌فارس هستند. «میدان شمالی» که قطر آن را این‌گونه نام‌گذاری کرده است، تقریبا تمام تولید گاز این امیرنشین را فراهم می‌کند و حدود ۶۰ درصد از درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می‌دهد. درحالی‌که ایران چند دهه است که به شدت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و کمک‌های فنی دور مانده است، قطر معاهداتی را با بزرگ‌ترین شرکت‌های غربی امضا کرده است. نیروگاه‌های گاز مایع بزرگی در این کشور کوچک ساخته‌شده‌اند و آن را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گاز در جهان کرده‌اند. ایران و قطر به ترتیب دومین و سومین ذخایر بزرگ گاز طبیعی جهان را پس از روسیه در اختیار دارند. در سال ۱۹۶۹ این دو کشور توافقی را در مورد تعیین محدوده خود در خلیج‌فارس امضا کردند.

میدان گازی زیردریایی مساحتی در حدود 9700 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد که 3700 کیلومتر مربع آن (پارس‌جنوبی) در محدوده آب‌های ایران قرار داشته و 6 هزار کیلومتر از آن (گنبد شمالی) در آب‌های محدوده قطر قرار دارد. در دو دهه گذشته ایران تلاش کرده است پارس جنوبی را توسعه دهد و از موفقیت قطر در این زمینه تقلید کند اما جذب شرکایی در این حوزه دشوار بوده است. چین قول داده بود در توسعه پارس جنوبی به ایران کمک کند اما تا زمانی که ایران این توافق را در سال ۲۰۱۲ فسخ کرد، نقشی ایفا نکرد.

در ژانویه سال ۲۰۱۴ قطر به ایران پیشنهاد داد در توسعه پارس جنوبی به این کشور کمک کند. وقتی ایران مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی را با موفقیت به پایان رساند، قطر درگیر فشار زیاد ایران برای افزایش تولید شد. اگر این کار به گونه‌ای بدون برنامه ادامه پیدا کند، تمام میدان گازی زیردریایی می‌تواند در معرض خطر باشد. بنابراین برای قطر سودمند است که به همسایه بزرگ‌تر خود در افزایش تولید به روشی کارآمد کمک کند. یک مقام نفتی قطری مدتی پیش به رویترز گفته بود: «پس از اینکه ایران توافق هسته‌ای را امضا کرد، درها برای ما باز شد تا به آنها در استفاده بیشتر از پارس جنوبی کمک کنیم و این کمک در زمینه دادن مشاوره به آنان در زمینه فناوری و اکتشافات زمین‌شناسی این میدان است.»

وقتی حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ به مقام ریاست جمهوری انتخاب شد، گفت‌وگوها بین دو کشور با هدف ارتقای همکاری در زمینه اکتشاف و تولید گاز آغاز شد. وزیر نفت روحانی، بیژن زنگنه، پس از آن انتخابات اشاره کرد که دو کشور تمایل به همکاری در زمینه افزایش تولید دارند. به نظر می‌رسد تمایل به همکاری در وهله نخست بیشتر از سوی دولت روحانی بوده است که در زمان تحریم‌های بین‌المللی انتخاب شد و تحت فشار قرار داشت تا شانس ایران را برای افزایش صادرات و درآمدهای سوخت‌های فسیلی بهبود بخشد. وزیر انرژی قطر در دسامبر ۲۰۱۳ به رویترز گفته بود کانال‌های ارتباطاتی و تیم‌هایی بین دو کشور تدارک دیده شده‌اند.

با این حال این داستان متفاوتی است که قطر تا چه اندازه عملا می‌تواند کمک‌هایی را برای ایران فراهم کند. بیشتر فناوری گازی آن کشور به شرکت‌های بزرگ نفتی تعلق دارد و قطر اگر بخواهد به ایران کمک کند، به همکاری آنها نیازمند است. شکی وجود ندارد که قطر در حال ایفای نقشی ظریف در تعادل بین ایران از یکسو و همسایگان عربی خلیج‌فارس خود از سوی دیگر است. در ژانویه سال ۲۰۱۶ وقتی سفارت عربستان در تهران مورد حمله قرار گرفت، ریاض روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد. سایر کشورهای حوزه خلیج‌فارس نیز از کاهش روابط با ایران پیروی کردند. قطر آخرین کشوری بود که با فراخواندن سفیر خود از تهران به دیگر ملل عربی ملحق شد. با این حال همان‌گونه که اکنون مشخص است، همبستگی قطر با عربستان سعودی کاهش یافته است و به نظر می‌رسد ایران و قطر وضعیت خوبی در قبال یکدیگر پیدا کرده‌اند.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای بیش از ۷۰ درصد از طرح احداث خطوط لوله صادرات گاز ایران به عراق ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
2 بهره‌برداری از ۵۰۰ دستگاه جدید پایانه غیرنقد در بانک ملت ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
3 برنامه‌ریزی بانک ملی ایران برای پذیره‌نویسی الکترونیکی صندوق سرمایه‌گذاری ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
4 بانک صادرات ایران محصول جدید خود را رونمایی کرد ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
5 آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
6 ال‌جی گوشی جدید جی 6 را عرضه کرد ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
7 550 ریال سود به ازای هر سهم ایران کیش تقسیم می‌شود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
8 پرداخت 261 میلیارد ریال وام اشتغالزایی در بانک ملی ایران طی دو ماه نخست امسال ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
9 قابلیت‌های جدید ال‌جی G6 در راه است ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
10 توسعه مزایده‌های آنلاین در ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
11 بازگشت شاسی‌بلندهای لوکس به بازار ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
12 970 میلیارد ریال جایزه برای دارندگان حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
13 از طریق باشگاه مشتریان بانک ایران زمین با تخفیف کتاب بخوانید ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
14 رتبه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
15 نسبت تسهیلات به سپرده بانک ملی ایران به 90 درصد رسید ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
16 درباره گوشی‌های جدید پیکسل چه می‌دانیم ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
17 رونمایی از سرویس جدید “اسنپ باکس” ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد
18 افتتاح رسمی صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد
19 خدمات جدید بانک اقتصادنوین به‌زودی راهی بازار می‌شود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد
20 تقابل ارزش «برند» رنو و «بازار» ایران ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


خرید از مارکت‌های بین‌المللی با کارت‌های یورکاردز تغییری در سبد درآمدی اپراتورها همایش بین‌المللی کلیدهای موفقیت در هلدینگ‌ها الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟ چگونه بلیت هواپیما را با قیمتی پایین‌تر بخریم؟ اندروید مارشملو از آب‌نبات چوبی پیشی گرفت چگونه کش تلگرام را پاک کنیم؟ سایت آی پی امداد؛ راهنمایی برای خرید لوازم خانگی رانندگان اسنپ در تهران چگونه جذب می‌شوند؟ درآمد متخصصان علوم داده در دنیای IT با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید هشدار سازمان حمایت به متقاضیان پیش‌خرید خودرو رتبه اول و آخر بانک‌های بورسی در نسبت سرمایه آیا مایکروسافت در حال کشتن ویندوز 10 موبایل است؟ راه هایی برای کاهش مصرف باتری در گوشی های هوشمند چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟ امکان خرید آنلاین بیمه از همه شرکت‌ها با اپلیکیشن «بیمیتو» فراهم شد شروع کار اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایران «فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی در ایران
کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.