۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد ساعت: 4:56 عصر 5/24/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۳ بيست و يکم بهمن :تاریخ انتشار 41508 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 71087 :بازدید

ویژگی‌های یک آگهی خردمندانه

آورده‌اند که سه سازنده تار که کارگاه‌هایشان در یک راسته بازار قرار داشت، سال‌های زیادی را در یکی از شهرهای کوچک به خوبی و خوشی زندگی می‌کردند...

بابک بهی
آورده‌اند که سه سازنده تار که کارگاه‌هایشان در یک راسته بازار قرار داشت، سال‌های  زیادی را در یکی از شهرهای کوچک به خوبی و خوشی زندگی می‌کردند...
پس از چندین سال یکی از آنها تصمیم گرفت تابلویی تبلیغاتی پشت ویترین خود قرار دهد که روی آن نوشته بود:
«ما بهترین تار را در سراسر کشور می‌سازیم.»
به‌دنبال این کار نفر دوم تابلویی با حروف درشت‌تر پشت پنجره می‌چسباند:
«ما بهترین تار را در جهان می‌سازیم»
و سرانجام نفر سوم – استاد کهنه‌کار – که هوشمندی و عقلانیت بیشتری در گفتارش وجود داشت، این تابلو را با خط خوش در ویترین می‌گذارد: «من بهترین تار را در این راسته می‌سازم.»...
و حتما نتیجه کار را هم حدس زده‌اید.
حالا حکایت، حکایت ماست؛ پند  نهفته در این داستان برای مدیریت در بازار یا آنچه که ما به آن مدیریت بازاردانی می‌گوییم این است که بر پایه هوشمندانه عمل کردن و خردمندانه تصمیم گرفتن می‌توان سهم بازار کالاها و خدمات خود را با شناخت درست بازار افزایش داد.
در این باره کاتلر در کتاب پرارج خود بانام بازاریابی خلاق می‌نویسد:
تبلیغات در حال رسیدن به بالاترین حد اشباع خود است و تنوع در رسانه‌ها راه‌اندازی محصولات جدید را دشوارتر ساخته.
او می‌نویسد یک شهروند معمولی در یک منطقه شهری به‌طور میانگین روزانه در برابر 2000 محرک تبلیغاتی مختلف قرار دارد و این در حالی است که هر فرد فقط می‌تواند تعداد معدودی از آنها را در پایان روز به خاطر داشته باشد.
تبلیغات که زمانی کارآمدترین روش معرفی برند بود، امروزه بلای جان خود شده است زیرا با افزایش حجم تبلیغات توجه مردم به آن کمتر و کمتر شده است.
در برنامه‌های پیشبرد فروش که با به‌کارگیری هدایا و انگیزه‌های کوتاه‌مدت سعی در بالا بردن مقطعی فروش دارد نیز وضع غم‌انگیز است.
برای نمونه کاتلر در بخشی دیگر از کتاب بازاریابی خلاق می‌نویسد:
از هر 10 برنامه پیشبرد فروش، امروزه کمتر از یک برنامه نسبت پاسخ بالاتر از 5 درصد دریافت می‌کند، در حالی که تا چند سال پیش این حداقل نسبت قابل‌انتظار بود.
اما چرا مردم تا این اندازه نسبت به تبلیغات کم‌توجه و در بسیاری وقت‌ها بی‌تفاوت شده‌اند؟ و چرا هزینه‌های تبلیغات با وجود کاهش اثربخشی تا این اندازه گران شده است؟
به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین دلایل نبود انطباق میان گفتار با کردار بسیاری از مدیران باشد. به زبانی دیگر باید گفت شرکت‌ها باید همواره تلاش کنند واقعی باشند و تجربیاتی ارائه کنند که پیش از آن قول آن را داده‌اند.آنها نباید فقط در دنیای تبلیغات واقعی باشند، در غیر این صورت اعتبار خود را از دست خواهند داد.
یکی از وظایف مهم در مدیریت تبلیغات که بخشی از آمیخته بازاردانی (marketing mix ) در هر کسب‌و‌کار بزرگ و کوچک می‌باشد تعیین موثرترین ترکیب آمیزه تبلیغات یا promotion mix
است. معمولا چهار عامل در تصمیمات مدیریت درباره تعیین این ترکیب تاثیر دارد که عبارت است از:
1- میزان پول در دسترس:
این عامل تعیین‌کننده حقیقی ترکیب معجون تبلیغات
promotion mix است و در حقیقت چگونگی استفاده – اثر و برتری هر کدام از ابزارهای تبلیغاتی را مشخص می‌کند.
برای مثال دادن آگهی در روزنامه – رادیو – یا انگیزه‌های فروش کوتاه‌مدت با تخفیف یا تعداد بیشتر با قیمت قبلی و ...
2- چگونگی و ماهیت بازار:
این عامل دربرگیرنده حوزه جغرافیایی بازار، میزان تمرکز بازار و نوع مشتریان است که باید جزئیات هر کدام بررسی شود.
3- ماهیت محصول:
برای عرضه محصولات مصرفی، صنعتی از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود.
برای نمونه در مورد کالاهای مصرفی آمیخته تبلیغات ممکن است تحت‌تاثیر نکاتی از قبیل رفاه، نحوه خرید کردن و اختصاصی بودن محصول قرار گیرد، اما در کالاهای صنعتی از فروش حضوری استفاده بیشتری شود.
4- منحنی عمر کالا:
از آنجا که هر محصول دارای منحنی عمر خاص خود است، تصمیم‌های مربوط به معجون تبلیغات هم باید هماهنگ با آن باشد. برای نمونه وقتی محصولی تازه‌وارد است، بهتر است از تبلیغات آگاهی‌دهنده به‌منظور آموزش و آگاهی استفاده شود. یا زمانی که در مرحله رشد است معجون تبلیغات بهتر است در جهت متقاعد کردن پیش برود.
در این‌باره مدل‌های گوناگونی وجود دارد که بازاردانان بسته به شرایط باید مناسب‌ترین مدل را برگزینند.

 یک نتیجه‌گیری منطقی
در کتاب «با بزرگان بازاریابی»، نویسنده با پندهای زیبایی کتاب را ماندگار کرده است. در این کتاب آمده:
بزرگان کسانی‌اند که در طول تاریخ پنجره‌هایی بر افق‌های نادیده دانش بشری می‌گشایند.
این پنجره‌ها به ما اجازه می‌دهند تا فضاهای گسترده‌تری را ببینیم، در گستره‌ای وسیع‌تر بیندیشیم و کارهای بزرگ‌تری را به انجام برسانیم.
به دلیل پیچیده‌تر شدن روزافزون روابط زندگی و افزایش چشمگیر مشغله‌های کاری، بازاردانی در کارش پیروز است که بتواند مشتریان را در ساده‌تر کردن زندگی‌شان کمک کند؛ بازاردانی که با جلب اعتماد مشتری بتواند او را قانع کند که می‌تواند بخشی از تصمیم‌گیری‌ها در مورد انتخاب کالا و خدمات موردنیازش را به او بسپارد.
... راستی اگر قرار بود شما به‌عنوان یک مشتری از یکی از این فروشگاه‌های ابتدای داستان خرید کنید، کدام یک را انتخاب می‌کردید و چرا.

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/859886/#ixzz3RJLPNfAZ

کلیدها , آگهی , تبلیغات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.