۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد ساعت: 7:12 صبح 8/21/2017
تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟
امروز سرعت پیشرفت تکنولوژی تا حدی بالاست که در بسیاری از موارد از امکانات جدیدی که فراهم شده خبر نداریم اما البته همیشه هستند جوانان کنجکاو و باهوش که از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهترین استفاده را می‌کنند.
وظایف و مسوولیت‌های سه گانه مدیر مالی
در عصر رقابت و تغییر و تحول، شرکت‌هایی موفق هستند که برنامه‌های بی هدف و تشریفات زائد را کنار بگذارند و درعوض، با برنامه‌ریزی منطقی، فعالیت‌ها را سازماندهی و با شاخص‌های هوشمندانه و کلیدی عملکرد را نظارت و کنترل کنند.
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
آرشیو
استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم
شرکت کداک به عنوان مورد کلاسیکی از یک رهبری صنعتی که در پیش‌بینی برای تطابق با آینده‌ دیجیتال شکست‌خورده، زبانزد شده است.
چرا 90 درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‎خورند؟
بیشتر استارت‌آپ‎ها شکست می‌خورند و عمر آنها اغلب کم است. یک استارت‌آپ معمولی به‌طور متوسط ۲۰ ماه فعالیت می‎کند و تا بسته شدن کامل درهایش حدود 3/1 میلیون دلار زیان مالی متحمل می‎شود. بنابراین چه فرمول موفقیتی را می‌توانیم برای این کسب‎وکارهای نوپا که در آغازین سال‎های‎ فعالیت خود با شکست مواجه می‏شوند، پیدا کنیم؟
چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟
مدتی است که کار خود را از دست داده‌ام و به دنبال یک شغل مناسب هستم اما به قدری در مضیقه مالی‌ام که گاهی اوقات دچار استیصال می‌شوم.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست و يکم خرداد :تاریخ انتشار 46971 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 7057 :بازدید

الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟

امروزه انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای انواع ساختمان­‌ها به دلیل تنوع محصولات به یکی از موضوعات داغ قابل بحث در جوامع تاسیساتی کشور بدل شده است. شاید مهم‌ترین شاخص در این انتخاب ایجاد آسایش بیشتر برای خانواده­‌ها است.

امروزه انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای انواع ساختمان­‌ها به دلیل تنوع محصولات به یکی از موضوعات داغ قابل بحث در جوامع تاسیساتی کشور بدل شده است. شاید مهم‌ترین شاخص در این انتخاب ایجاد آسایش بیشتر برای خانواده­‌ها است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شرکت صنعتی شوفاژکار، سلامت و ایمنی ساکنان، حفظ محیط‌زیست، دوام و عمر مفید، صرف هزینه اولیه و نیاز به نگهداری و تعمیرات از شاخص‌های قابل بررسی هستند.

سلامت، ایمنی و محیط‌زیست 

انشعاب گاز مجزا برای هر واحد برای نصب پکیج به عنوان یک دستگاه پرمصرف و نیز رهاسازی دود و محصولات احتراق دقیقا در محل تنفس ساکنان باعث کاهش درصد اکسیژن هوا و بسیاری از بیماری‌­ها و تهدیدات زیست‌محیطی می‌­­شود. مطابق گزارشات پزشکی قانونی سالانه با تعداد قابل توجهی مسمومیت با گاز منواکسید کربن منجر به مرگ مواجه هستیم که عواملی که در ادامه به آنها می‌پردازیم، هر ساله از علل اصلی این فاجعه هستند. در حالی که با بهره‌گیری از موتورخانه حرارت مرکزی با طراحی درست هیچ یک از این تهدیدات را نمی‌بینیم.

دوام و عمر مفید 

بهترین پکیج‌­های موجود در بازار دارای گارانتی دو­ساله هستند. این بدین معنی است که از سال سوم باید هزینه قابل توجهی برای تعمیرات جزیی و کلی متصور باشیم. این در حالی است که برخی از دیگ‌­های موتورخانه حرارت مرکزی در صورت برخورداری از طراحی و محاسبات مهندسی و دقیق از گارانتی ۱۰ ساله بهره می‌گیرند که این موضوع خود گواهی بر دوام و عمری بیش از سی سال است.

صرف هزینه اولیه و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات

در نظر بگیرید ساختمانی پنج طبقه با ۲۰ واحد مسکونی که علاوه بر نیاز به لوله‌کشی گاز مجزا و اخذ کنتور گاز و سایر مسائل وابسته و نیز خریداری پکیج شوفاژ دیواری، علاوه بر صرف هزینه‌های اولیه متعدد، با داشتن گارانتی یکساله با عمر مفید چهار سال (البته خوش‌بینانه) از سال پنجم با هزینه تعمیرات به ازای هر دستگاه نصب شده مواجه است که برآیند این هزینه‌ها به مراتب بالاتر از هزینه اجرای موتورخانه حرارت مرکزی است. همچنین مصرف کل پکیج‌ها نسبت به موتورخانه واحد به مراتب بالاتر است.

علت اقبال روزافزون جامعه از پکیج شوفاژ دیواری نسبت به موتورخانه حرارت مرکزی

تغییر ذائقه مشتریان و میل بازار به انتخاب پکیج شوفاژ دیواری به جای بهره‌­مندی از موتورخانه حرارت مرکزی ضایعه جبران‌ناپذیری است که علی­رغم نص صریح قانون (مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان) در الزام استفاده از موتورخانه حرارت مرکزی در اغلب پروژه‌­ها، توسط بسیاری از سازندگان سودجو بر جامعه تحمیل می‌شود. به این صورت که اجرای موتورخانه جزو جدایی‌ناپذیر مراحل تکمیل پروژه ساختمانی بوده و بر عهده سازنده است؛ در صورتی که نصب پکیج شوفاژ دیواری می‌تواند خارج از تعهدات سازنده و بر عهده خریدار ملک باشد. از این رو صرف مجموع هزینه اولیه بیشتر (بر عهده بهره‌برداران) در استفاده از پکیج در قیاس با موتورخانه حرارت مرکزی با هزینه کلی کمتر (بر عهده سازنده) توجیه اقتصادی شومی است که صنعت ساختمان کشور با آن درگیر است.

موضوع مهم دیگری که در این خصوص قابل طرح است و به عنوان یکی از معضلات فرهنگ عمومی جامعه شناخته می‌شود، پرداخت هزینه حامل‌های انرژی به صورت مشاع است.­­ تجربه شرکت صنعتی شوفاژکار نشان می­‌دهد استقلال واحدهای مسکونی در پرداخت سهم حامل­‌های انرژی در بعضی موارد تا ۱۱ درصد باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف می‌­شود.

این شرکت برای ایجاد مزیت رقابتی بیشتر در استفاده از موتورخانه حرارت مرکزی به جای پکیج شوفاژ دیواری و اصلاح الگوی مصرف سوخت اقدام به افزودن محصولی موسوم به سامانه تفکیک انرژی به سبد محصولات خود کرده  است.

این سامانه با بهره‌گیری از متعلقات سخت‌افزاری برای خوانش میزان انرژی مصرفی برای گرمایش، سرمایش و آب مصرفی و نیز امکانات نرم‌افزاری برای سنجش، پردازش اطلاعات دریافتی قابلیت تفکیک میزان سهم مصرفی هر واحد از حامل­‌های انرژی (گاز، آب و برق مشاع) را دارد به طوری که ساکنان می‌­توانند در کنار استفاده از موتورخانه حرارت مرکزی و بهره­‌مندی از همه مزایای مورد اشاره، با اطمینان از رعایت حدود انصاف و عدالت در ساختمان، با صرفه­‌جویی و مصرف بهینه تاثیر مستقیم در کاهش هزینه‌های شخصی خود را شاهد باشند.

امروزه تفکیک میزان انرژی مصرفی واحدهای مسکونی در کشورهای اروپایی قدمتی چند ده ساله دارند و حتی در برخی از کشورها الزامی قانونی و یا طرح‌­های تشویقی به همراه دارد.

البته با توجه به افزایش اهمیت میزان مصرف سوخت در کشور ما طی سال­‌های اخیر و پیش‌بینی نزدیک‌­تر شدن قیمت‌­ها به نرخ‌­های جهانی در سال­‌های آتی زمان آن فرا رسیده است که با الگوبرداری صحیح از کشورهای پیشرفته با سرمایه‌گذاری مناسب روی چنین سامانه‌­هایی از هم‌اکنون تدابیر لازم برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌­های بالای شارژ ساختمان اندیشیده شود.

شرکت صنعتی شوفاژکار به عنوان شرکت پیشتاز در این زمینه آماده ارائه مشاوره فنی، طرح توجیهی، برآورد هزینه سرمایه‌گذاری و همچنین برگزاری سمینار آموزشی برای معرفی طرح است.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با محصولات این شرکت می‌توانند به سایت شرکت صنعتی شوفاژکار مراجعه کنند.اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
2 انتخاب «به همین نزدیکی» بانک ملی ایران به عنوان آگهی برتر فصل بهار ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
3 پنجمین عضو هیات‌مدیره بانک تجارت انتخاب شد ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ مرداد
4 انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات مدیره بانک ملت ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
5 الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟ ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد
6 انتخاب اعضای جدید هیات مدیره بانک تجارت ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.