۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد ساعت: 7:09 صبح 8/21/2017
تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟
امروز سرعت پیشرفت تکنولوژی تا حدی بالاست که در بسیاری از موارد از امکانات جدیدی که فراهم شده خبر نداریم اما البته همیشه هستند جوانان کنجکاو و باهوش که از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهترین استفاده را می‌کنند.
وظایف و مسوولیت‌های سه گانه مدیر مالی
در عصر رقابت و تغییر و تحول، شرکت‌هایی موفق هستند که برنامه‌های بی هدف و تشریفات زائد را کنار بگذارند و درعوض، با برنامه‌ریزی منطقی، فعالیت‌ها را سازماندهی و با شاخص‌های هوشمندانه و کلیدی عملکرد را نظارت و کنترل کنند.
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
آرشیو
استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم
شرکت کداک به عنوان مورد کلاسیکی از یک رهبری صنعتی که در پیش‌بینی برای تطابق با آینده‌ دیجیتال شکست‌خورده، زبانزد شده است.
چرا 90 درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‎خورند؟
بیشتر استارت‌آپ‎ها شکست می‌خورند و عمر آنها اغلب کم است. یک استارت‌آپ معمولی به‌طور متوسط ۲۰ ماه فعالیت می‎کند و تا بسته شدن کامل درهایش حدود 3/1 میلیون دلار زیان مالی متحمل می‎شود. بنابراین چه فرمول موفقیتی را می‌توانیم برای این کسب‎وکارهای نوپا که در آغازین سال‎های‎ فعالیت خود با شکست مواجه می‏شوند، پیدا کنیم؟
چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟
مدتی است که کار خود را از دست داده‌ام و به دنبال یک شغل مناسب هستم اما به قدری در مضیقه مالی‌ام که گاهی اوقات دچار استیصال می‌شوم.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست و هشتم خرداد :تاریخ انتشار 47022 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 6733 :بازدید

تغییری در سبد درآمدی اپراتورها

گذری به صنعت مخابرات نشان می‌دهد که قبلا صوت و پیامک مهمترین منابع درآمدی اپراتورها بودند و متوسط درآمد هر کاربر (ARPU) اساسا به این دو عامل بستگی داشت. با حضور دیتا‌ی موبایل در پرتفوی خدمات اپراتورهای موبایل به‌تدریج سهم صوت و به‌خصوص پیامک رو به کاهش گذاشته است.
غلامحسین محمد طالبی/ حسین سبزیان

گذری به صنعت مخابرات نشان می‌دهد که قبلا صوت و پیامک مهمترین منابع درآمدی اپراتورها بودند و متوسط درآمد هر کاربر (ARPU) اساسا به این دو عامل بستگی داشت. با حضور دیتا‌ی موبایل در پرتفوی خدمات اپراتورهای موبایل به‌تدریج سهم صوت و به‌خصوص پیامک رو به کاهش گذاشته است. شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی موبایلی چون وایبر، تلگرام و...بر این اتفاق تاثیری قاطع داشته است. یک پیش‌بینی بین‌المللی (موسسه گارتنر) نشان می‌دهد که درآمد سالانه سرویس پیام کوتاه (SMS) تا سال 2018 در حدود 23میلیارد دلار کاهش خواهد یافت، به گونه‌ای که این درآمد از 120میلیارد دلار در سال 2013 به 7/ 96میلیارد دلار در سال 2018 خواهد رسید. در سال 1394، حدود 1/ 74 درصد از درآمد 20 هزار میلیارد تومانی تلکام به صوت و پیامک متعلق بود و فقط 6/ 4 درصد آن به دیتا مربوط می‌شد. پیش بینی داخلی آن است که در سال 1399 بالغ بر 1/ 35 درصد از درآمد 67 هزار میلیارد تومانی تلکام به صوت و پیامک و 6/ 29 درصد آن به دیتا مربوط شود. این رخداد حکایت از نصف شدن تقریبی سهم صوت و پیامک و 6 ‌برابر شدن تقریبی سهم دیتا در سبد درآمدی اپراتورها دارد.

 

واضح است که سهم دیتا به‌عنوان رکنی مهم در ARPU برای اپراتورها روز به روز اهمیتی بیشتر می‌یابد.کوشش اپراتورها برای توسعه زیرساخت‌های تسهیل‌گر انتقال داده بیش از پیش مرزهای CT و IT را به‌هم نزدیک کرده است. اکنون یکی از مهمترین دغدغه‌های ذهنی مدیران اپراتورهای تراز اول جهانی این است که چگونه می‌توان از فرصت‌های حاصل از نزدیکی CT و IT استفاده کرد.  توجه صرف به CT (با توجه به سهم روز افزون IT از بخش ICT) می‌تواند اپراتورها را به شدت در مقابل برخی از روندهای آتی آسیب‌پذیر سازد. به‌عنوان نمونه اپراتورهایی که با ذهنیت صرفا CT پایه فعالیت می‌کنند به دیتا به‌عنوان بخش لاینفکی از منبع درآمدیشان می‌نگرند، بخشی که روز به روز در پی افزایش آن هستند، به راستی که اگر روزی دسترسی به اینترنت رایگان شود (مثل راه‌اندازی Skynet) چه اتفاقی در انتظار این اپراتورهاست (با توجه به گسترش خیره‌کننده شبکه‌های اجتماعی موبایلی در زمان فعلی). اما اپراتورهایی که به IT هم توجه دارند بی‌تردید سهم و نقش آن را در خدمات خود پررنگ‌تر می‌سازند.

این اپراتورها به‌جای اینکه فقط به ارائه دیتا به‌عنوان منبعی از درآمد بنگرند به توسعه خدمات IP پایه به‌عنوان هدفی بسیار مهم هم توجه می‌کنند.  دقیقا همین اپراتورها هستند که با اقدامات هوشمندانه می‌توانند نوعی از یکپارچگی عمودی و حتی همکاری را در زنجیره ICT رقم بزنند. به‌عنوان مثال اقدام اخیر ورایزون در خرید و ادغام AOL و Yahoo به منظور توسعه 50برند رسانه‌ای (یعنی تملک مالک محتوا توسط مالک شبکه). همچنین، همکاری جدید اپراتور Reliance jio هند (مالک شبکه) با گوگل (مالک پلت‌فرم Android) که همه نشان از این دارند که این اپراتورها به‌دنبال افزایش توان خود و گسترش سهم خدمات IP پایه در پرتفوی خدماتی‌شان هستند (خدماتی همچون VoLTE و ViLTE). لازم به توضیح نیست که حتی با راه‌اندازی پروژه‌هایی نظیر Skynet و غیره دقیقا همین اپراتورها هستند که زنده‌ می‌مانند و به ارزش آفرینی خود ادامه می‌دهند.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
2 روان‌سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
3 رشد چشمگیر شاخص تاثیرگذاری بانک تجارت در اینستاگرام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
4 بانک ملت فقط در رسانه‌های داخلی مجاز تبلیغ می‌کند ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
5 پرداخت وام ازدواج در بانک گردشگری ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
6 چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟ ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
7 اشتغال‌زایی بانک صادرات در بنادر شمال و جنوب کشور ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد
8 انتقاد روزنامه اعتماد از عملکرد صداوسیما در پخش آگهی های تبلیغاتی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
9 امکان پرداخت گروهی پایا در بانک کارآفرین ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ مرداد
10 گردش مالی ۲۰ میلیارد یورویی بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
11 راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی به نابینایان در 3 شعبه بانک پارسیان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
12 تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
13 بازاریابی هوشمندانه در رسانه‌های اجتماعی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
14 کاهش چشمگیر تعرفه ارتباطی حجاج در حج96 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
15 رایتل در سفر حج زائران را همراهی می‌کند ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
16 سه نسل همراهی گلها در صنعت غذای ایران ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
17 تدوین استراتژی جدید در بانک صادرات ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
18 افزایش قیمت در سایپا استارت خورد ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
19 تامین مالی پروژه‌های اشتغال‌زا در دستورکار بانک سامان ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
20 پرداخت ۲۳۹۱ فقره تسهیلات ضربتی ازدواج طی سه روز در بانک ملی ایران ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.