۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد ساعت: 6:46 عصر 5/27/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۳ سي شهريور :تاریخ انتشار 39882 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 156171 :بازدید

چگونه کاشی بخریم؟

برای خریدن كاشی های سرامیكی علاوه‌بر طرح و رنگ باید به چیزهای دیگری نیز توجه كرد. هر كاشی كه تولید و فروخته می شود یك كاركرد مشخص دارد و این كاركرد مشخص به طور واضح و روشن روی برچسبی بر روی جعبه آن نوشته شده است.

برای خریدن كاشی های سرامیكی علاوه‌بر طرح و رنگ باید به چیزهای دیگری نیز توجه كرد. هر كاشی كه تولید و فروخته می شود یك كاركرد مشخص دارد و این كاركرد مشخص به طور واضح و روشن روی برچسبی بر روی جعبه آن نوشته شده است. با این حال، این نوشته‌ها معمولا به صورت كد هستند. فهمیدن این كدها به شما كمك می كند تا كاشی سرامیكی را خریداری كنید كه مناسب پروژه‌ شماست و حتی باعث ذخیره‌شدن پول شما می شود.

طبقه‌بندی. چهار یا پنج نوع طبقه‌بندی وجود دارد كه بر روی همه جعبه‌های كاشی های سرامیكی درج می شود. اگر براق باشد (دارای یك لایه براق) پنج نوع و اگر براق نباشد چهار نوع طبقه‌بندی وجود دارد. وقتی می خواهید كاشی بخرید این برچسب ها را به‌‌دقت بخوانید. به‌دنبال طبقه‌بندی كاشی مورد نظر باشید:درجه، PEI، جذب آب، ضریب اصطكاك، مقاومت در برابر یخ‌زدن، و چندرنگی. در این مطلب به هر كدام از این انواع می پردازیم و به شما می گوییم كه چرا آن‌ها مهم هستند.

درجه. اولین مورد درجه كاشی است. درجه یك بهترین كیفیت است، درجه دو شبیه درجه یك است اما قیمت آن كمی كم‌تر است. درجه یك و درجه دو مناسب كف هستند. كاشی درجه سه استحكام كافی برای این‌كه روی آن راه برویم را ندارد و بیش‌تر در دیوار استفاده می شود. از كاشی كف میتوان در دیوار استفاده كرد اما كاشی های دیوار را نمی توان در كف به كار برد. حتما توجه داشته باشید كه كاشی كه در كف استفاده می كنید حداقل درجه دو باشد.

درجه سائیدگی. طبقه‌بندی دوم چیزی است كه به آن درجه‌بندی PEI می گویند. PEI مخفف كلمه درجه‌بندی سائیدگی Porcelain and Enamel Institute است. PEI قابلیت یك كاشی براق را در برابر سائیدگی و دوام آن به‌عنوان یك كاشی كف را درجه‌بندی می كند. فقط كاشی های براق دارای درجه aa هستند، و اگر می خواهید كاشی غیربراق بخرید چنین درجه‌بندی را بر روی برچسب آن پیدا نخواهید كرد.

كاشی های سرامیكی كه دارای درجه I و II هستند را فقط می توان در دیوارها استفاده كرد. این كاشی ها بیش‌تر تزئینی هستند و مقاومت چندانی ندارند. كاشی هایی كه در دسته III قرار می گیرند مقاومت متوسطی در برابر سائیدگی دارند و بیش‌تر مناسب استفاده در فضاهای مسكونی اند. كاشی هایی كه PEI آن‌ها IV است مقاومت بسیار بالایی در مقابل سائیدگی دارند و از آن‌ها می توان در همه فضاهای مسكونی و تعدادی از فضاهای تجاری استفاده كرد. كاشی هایی كه PEI آن‌ها V است بیش‌ترین مقاومت را داشته و برای استفاده در تمامی فضاهای تجاری مناسب هستند. اگر مشغول انتخاب كاشی برای فضای مسكونی هستند كاشی هایی كه PEI آن‌ها III و IV است برای كار شما مناسب هستند و كاشی های با PEI بیش‌تر هزینه اضافی در مصارف مسكونی برای شما به بار می آورند.

درجه جذب آب. طبقه‌بندی مهم دیگر كه هنگام خریدن كاشی باید به آن توجه كنید میزان جذب آب یا W.A. (water absorption) كاشی هاست. درجه‌بندی W.A. یك كاشی به شما می گوید كه آیا كاشی مورد نظر مناسب استفاده در مناطق مرطوب یا فضاهای بیرونی است یا خیر؟

چهار دسته‌بندی در درجه‌بندیW.A. وجود دارد كه در آن‌ها نام و درصد جذب آب یك كاشی بیان می شود.

كاشی غیرشیشه‌ای بیش از 7 درصد وزن خود آب جذب می كند و مناسب استفاده در فضاهای بیرونی یا مرطوب مانند حمام یا اسپا نیست. كاشی نیمه‌شیشه‌ای بین 3 تا 7 درصد وزن خود آب جذب می كند و فقط مناسب استفاده در فضاهای خشك و داخلی خانه است. كاشی شیشه‌ای فقط 0.5 درصد تا 3 درصد وزن خود آب جذب می كند. و آخرین دسته كاشی های غیرقابل‌نفوذ هستند كه كم‌تر از 0.5 درصد وزن خود آب جذب می كنند.

چیزی كه ما به آن كاشی چینی می گوییم واقعا از چینی ساخته نشده است اما جز دسته‌بندی غیرقابل‌نفوذ قرار می گیرد. این نوع كاشیها كم‌تر از 0.5 درصد وزن خود آب جذب می كنند و معمولا قیمت آن‌ها نسبت به دیگر كاشیها كمی بیش‌تر است. با خرید كاشی های شیشه‌ای (بین 0.5 تا 3 درصد جذب آب) پول خود را ذخیره می كنید و در این صورت مصرف‌كننده هوشیاری هستید. كاشی هایی كه در دسته‌بندی شیشه‌ای قرار می گیرند سرامیك نام دارند. از سرامیك‌ها در كف نیز استفاده می شود و نیاز شما را در هر خانه‌ای كه هستید برطرف می كند.

میزان لیزی. درجه‌بندی مهم دیگر ضریب اصطكاك و مخفف آن C.O.F (coefficient of friction) است. COF به مقاومت طبیعی كاشی در برابر لیزخوردن اشاره دارد. هرچه میزان آن بیش‌تر باشد كفی كه با این كاشی فرش شده است اصطكاك كم‌تری با پای افراد برقرار می كند و اگر میزان آن كم باشد یعنی كف لیز است.

COF بیش‌تر از 50. برای مصارف مسكونی و COF بیش‌تر از 60. برای مصارف تجاری مناسب هستند. اگر برای حمام خانه خود مشغول خرید كاشی هستید حتما به درجه COF آن دقت كنید. هر چه عدد آن بیش‌تر باشد هنگام خارج شدن از حمام كم‌تر احتمال سرخوردن وجود دارد.

دو طبقه‌بندی نهایی مقاومت در برابر سرما و چندرنگی هستند. مقاومت در برابر سرما به شما می گوید كه آیا كاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرمای بیرون را دارد یا خیر. اگر از كاشی مورد نظر در فضاهای داخلی می خواهید استفاده كنید این درجه‌بندی خیلی اهمیتی ندارد.

و در نهایت، طبقه‌بندی آخر چندرنگی است. از كاشی های چند رنگ فقط زمانی استفاده می شود كه بخواهیم كاشی های كنار هم چیده شده دارای تنوع رنگ باشند و شبیه سنگ طبیعی شوند. اگربه دنبال كاشی هایی با رنگ‌های غلیظ و پایدار هستید این نوع كاشی مناسب كار شما نخواهد بود. این طبقه‌بندی مناسب كسانی است كه دوست دارند هر كدام از كاشی ها یك رنگ منحصر به خود داشته باشند. تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.