۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير ساعت: 3:17 صبح 6/27/2017
جنگ نرم شبکه‌های ماهواره‌ای علیه نظام بانکی کشور
اقتصاد ایران به شدت بانک محور است، به همین سبب سرنوشت بخش مهمی از اقتصاد کشور به سرنوشت بانک‌های ما گره خورده است. شریک دیگر این سرنوشت میلیون‌ها ایرانی هستند که اندوخته‌های خود را در بانک‌ها و موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده‌اند تا از سودی که به دست می‌آورند، هم چرخ‌های زندگی خود را بهتر بچرخانند و هم این سود را به سپر محافظتی در برابر نرخ تورمی که حتی تک رقمی آن، قدرت خرید دارایی آنها را در گذر زمان کاهش می‌دهد، تبدیل کنند.
آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران
خودروسازی ایران در حالی پس از توافق هسته‌ای و برجام، دور جدیدی از مشارکت‌های خارجی خود را آغاز کرده که قراردادهای جدید در بوته نقد قرار گرفته و اقشار مختلفی نسبت به آنها واکنش (چه مثبت و چه منفی) نشان داده‌اند.
نقدی بر پیش‌فروش اولین خودرو پسابرجامی
ثبت‌نام برای خرید پژو 2008 در حالی از فردا آغاز می‌شود که طبق برنامه ایران خودرو، قرار است 16 هزار دستگاه از این محصول پیش‌فروش شود. با توجه به اینکه ایران خودرو قصد دارد 2008‌های ثبت‌نامی را در یک بازه زمانی 12 ماهه (از ابتدای شهریور 96 تا انتهای مرداد 97) تحویل دهد، این شرکت باید به طور متوسط در هر ماه حدود یک هزار و 350 دستگاه از این محصول را عرضه کند.
آرشیو
اوبر؛ فاجعه‌ موفق
تقریبا می‌توان گفت کمتر کسی است که اوبر را نشناسد. استارت‌آپی که هشت سال قبل در سانفرانسیسکو آغاز به کار کرد و حالا با تبدیل شدن به‌ قدرتمندترین شرکت حمل و نقل جهان به‌عنوان یکی از موفق‌ترین میوه‌های سیلیکون ولی در زمینه اقتصاد اشتراکی (Sharing Economy) تعبیر می‌شود. اوبر هم‌اکنون در بیش از 570 شهر جهان حضور دارد، 12هزارنفر در آن کار می‌کنند.
چگونه یک حسابدار برندی 100 میلیون دلاری خلق کرد
سارا کاوس، زندگی حرفه‌ای‌اش را به‌عنوان حسابدار رسمی در شرکت Ernst & Young آغاز کرد و سپس از مدرسه کسب‌وکار هاروارد مدرک MBA دریافت کرد.
کانال‌های دیجیتال جذب مشتری
رشد موبایل و فناوری‌های مرتبط با آن، با تغییر رفتارهای دیجیتال افراد هم همراه بوده است. امروزه موبایل بخش جدایی‌ناپذیر زندگی مردم است و ساعت‌هایی طولانی از وقت آنها در استفاده از این ابزار و در محیط‌های آنلاین سپری می‌شود. این وضعیت، تاییدکننده آن است که بازاریاب‌ها باید توجه بیشتری به این رفتارها و سبک زندگی داشته باشند تا بتوانند در افزایش فروش و رسیدن به اهداف تعیین‌شده سازمانشان موفق باشند.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ هفدهم اسفند :تاریخ انتشار 46615 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 20283 :بازدید

سهم ناچیز ایران از بازارجهانی گیم

دیجیتالی شدن زندگی‌های امروز باعث شده ‌گیم‌ها هم حال و هوای دیجیتالی پیدا کنند. شاید نخستین رد پای دیجیتال در بازی‌ها با آتاری و گیم بوی (آتاری دستی‌ها) پدیدار شد و هر بار با پیشرفت دنیای سخت‌افزارها و توسعه نرم‌افزارها، این بازی جذاب‌تر و در عین حال محبوب‌تر شد به‌طوری که دیگر این روزها کمتر کودکی را می‌توان دید که در میان انبوه اسباب بازی‌های خود، از این دست‌ گیم‌ها نداشته باشد.


سیمین عزیزمحمدی: دیجیتالی شدن زندگی‌های امروز باعث شده ‌گیم‌ها هم حال و هوای دیجیتالی پیدا کنند. شاید نخستین رد پای دیجیتال در بازی‌ها با آتاری و گیم بوی (آتاری دستی‌ها) پدیدار شد و هر بار با پیشرفت دنیای سخت‌افزارها و توسعه نرم‌افزارها، این بازی جذاب‌تر و در عین حال محبوب‌تر شد به‌طوری که دیگر این روزها کمتر کودکی را می‌توان دید که در میان انبوه اسباب بازی‌های خود، از این دست‌ گیم‌ها نداشته باشد. البته محبوبیت گیم‌ها به کودکان خلاصه نمی‌شود، بدون شک بزرگسالان هم بخشی از اوقات فراغت خود را به این نوع بازی اختصاص می‌دهند و برای برخی از آنها، شرکت در مسابقات رسمی و غیررسمی گیم‌ها به منبع درآمدی تبدیل شده است. به هر حال این محبوبیت گیم‌ها بازار پرسودی برای سازندگان و ناشران آن رقم زده به‌طوری که ارزش آن در سال 2016 به مرز 100میلیارد دلار رسید.

 

به نقل از nwezoo، شبکه تلویزیونی ویژه کودکان در آمریکا، نشان می‌دهد بازار صنعت گیم‌ها در سال گذشته نسبت به سال 2015 بالغ بر 5/ 8درصد رشد کرده تا ارزشی معادل 6/ 99میلیارد دلار برای این بخش از دنیای دیجیتال ثبت کند.  طبق این گزارش حدود 90درصد بازار جهانی گیم در سال گذشته در تصاحب 20 کشور بود و این در حالی است که بالاخره چین توانست آمریکا را کنار بزند و به قدرت اول بازار گیم در جهان تبدیل شود. چین با داشتن نزدیک به 789میلیون جمعیت آنلاین بازاری به ارزش 4/ 24میلیارد دارد، این رقم درباره آمریکا با حدود 294میلیون جمعیت آنلاین بالغ بر حدود 9/ 23میلیارد دلار است. پس از این دو غول بازار گیم، ژاپن، کره جنوبی و آلمان بیشترین سهم را در بازار گیم دارند. سهم ایران از بازار جهانی گیم در سال 2016 از 270میلیون دلار فراتر نرفت تا سهم آن از بازار جهانی کمتر از 3/ 0درصد باشد. براساس آنچه در این گزارش آمده کنسول‌ها همچنان محبوب‌ترین هستند و همین امر 29درصد بازار گیم‌ها را در این بخش شکل می‌دهد و بازار 29میلیارد دلاری را برای آن رقم زده است.

با این حال، ارائه گیم‌هایی مانند «پوکیمون گو» در سال گذشته باعث شده بازار بازی‌های موبایلی به رقیب سرسختی برای آنها تبدیل شود چرا که بازار بازی‌های موبایلی در سال گذشته بیش از 23درصد رشد کرد تا بتواند 27درصد از بازار بازی‌ها یعنی معادل 7/ 21میلیارد دلار را به خود اختصاص دهد. البته سازندگان بازی‌های PC/ MMO نیز یکی از قدرت‌های بازار گیم‌ها بودند تا در کنار سازندگان بازی‌های کنسول و موبایلی 27درصد بازی معادل 7/ 26میلیارد دلار را به‌دست آورند. هر چند سازندگان بازی‌های تبلتی هم سعی می‌کنند گوشه و کناری از این بازار برای خود تصاحب کنند و در یک سال گذشته سهم خود را به 10درصد افزایش دادند، اما سازندگان بازی‌های HandHeld و Casual Webgames اقبال خود را در بین گیمرها از دست می‌دهند و همچنان شاهد کاهش سهم خود در بازار هستند.

 

صنعت گیم در سال‌های آتی

همان‌طور که نتایج بررسی بازار گیم‌ها نشان می‌دهد این بازار در سال گذشته بالغ بر 5/ 8درصد رشد است که تقریبا یک سوم آن ناشی از بازار بازی‌های کنسول بوده و انتظار می‌رود این بازار در سال جاری به ارزش 5/ 106میلیارد دلار افزایش یابد.  همچنین پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که صنعت گیم‌ها با رشد سالانه 6/ 6درصد تا سال 2019 به بازاری با ارزش 6/ 118میلیارد دلار خواهد رسید. بازار گیم‌ها در حالی رو به رشد و توسعه است که دیگر گیمری به سراغ بازی‌های HandHeld و Casual Webgames نخواهد رفت. بازی‌های تبلت هم در این میان اقبال بلندی ندارند و سهم آنها در بازار به‌طور میانگین از 10درصد تجاوز نخواهد کرد. هرچند در حال حاضر بازی‌های کنسول حرف اول را در بازار گیم می‌زنند با این حال، سهم آنها روند کاهشی دارد و به نظر می‌رسد بازی‌های موبایلی برای گیمرهای محبوب‌تر از کنسول و حتی PC/ MMO بوده است و همین امر باعث شده 9/ 36میلیارد دلار در بازار گیم‌ها درآمد اجرا کند که معادل 37درصد درآمد آن است. همچنین پیش‌بینی شده درآمدهای بازارهای موبایلی در بازار گیم‌ها تا سال 2019 به رقم 5/ 52میلیارد دلار برسد.

البته این در حالی است که بالغ بر 34درصد بازار گیم‌ها در تصاحب سازندگان و ناشران بازی‌های موبایلی خواهد بود.  همچنین بازی موبایلی در بازار چین به‌عنوان بیشترین سهم از بازار جهانی رشد بسیار سریعی داشته و براساس برآوردهای صورت گرفته حجم گردش مالی آن به 10 میلیارد دلار خواهد رسید که در مقایسه با مدت مشابه در سال 2015 می‌توان گفت رشدی 41 درصدی را تجربه خواهد کرد. به نظر می‌رسد بازی‌های موبایل زنگ خطر را برای PC‌ها به صدا درآورده و دست کم در بازار بازی‌های رایانه‌ای چین در حال تصاحب جایگاه این بازی‌های کلاسیک و پرطرفدار است.

 

روند جهانی بازار گیم

با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال، صنعت گیم‌ها نیز همچنان شاهد رویدادها و نوآوری‌های جدید است که بازار آن را متحول می‌کند. یکی از این تحولات، پذیرش esport(مسابقه از طریق تجهیزات الکترونیکی، به ویژه بازی‌های ویدئویی) از سوی شرکت‌های رسانه‌ای است. شرکت‌های رسانه‌ای سنتی ESPORTS را به‌عنوان روشی برای تعامل با نسل وای می‌بینند و برای بینندگانی که ورزش‌های سنتی را دنبال می‌کنند. در حال حاضر اقتصاد ESPORTS هنوز نابالغ است و پتانسیل خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری توسط بسیاری از شرکت‌ها، به ویژه ناشران بازی دارد. با این حال، گردش مالی این پدیده در سال 2016 بالغ بر 493میلیون دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری با رشد 41درصدی به 696میلیون دلار برسد. تحول دیگر مربوط به ورود واقعیت مجازی(VR) به صنعت بازی است که بازدهی‌های نرم‌افزاری را در گیم‌های PC، کنسول و موبایلی بالا برده است. در آینده‌ای نزدیک، درآمد حاشیه‌ای نرم‌افزارهای بازی از VR که عمدتا از طریق فروش سخت‌افزار، محتوی وجود دارد که فرمت‌های تماشای زنده خواهد بود.اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای بیش از ۷۰ درصد از طرح احداث خطوط لوله صادرات گاز ایران به عراق ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
2 بهره‌برداری از ۵۰۰ دستگاه جدید پایانه غیرنقد در بانک ملت ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
3 برنامه‌ریزی بانک ملی ایران برای پذیره‌نویسی الکترونیکی صندوق سرمایه‌گذاری ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
4 بانک صادرات ایران محصول جدید خود را رونمایی کرد ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
5 شیب کند استقبال از پژو 2008 ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
6 آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
7 پرداخت ٧ هزار میلیارد ریال وام ازدواج و جهیزیه از سوی بانک صادرات ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
8 خرید از مارکت‌های بین‌المللی با کارت‌های یورکاردز ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
9 550 ریال سود به ازای هر سهم ایران کیش تقسیم می‌شود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
10 رونمایی از طرح شرکای تجاری باشگاه مشتریان بانک ملت ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
11 تصاویر مفهومی از LG V30 منتشر شد ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
12 پرداخت 261 میلیارد ریال وام اشتغالزایی در بانک ملی ایران طی دو ماه نخست امسال ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
13 توسعه مزایده‌های آنلاین در ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
14 بازگشت شاسی‌بلندهای لوکس به بازار ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
15 تایید فعالیت‌های شرکت جهان نوین آریا از سوی نیسان ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
16 970 میلیارد ریال جایزه برای دارندگان حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
17 از طریق باشگاه مشتریان بانک ایران زمین با تخفیف کتاب بخوانید ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ خرداد
18 رشد ۴۱ امتیازی شرکت مدیا موتورز در رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
19 رتبه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
20 نسبت تسهیلات به سپرده بانک ملی ایران به 90 درصد رسید ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


خرید از مارکت‌های بین‌المللی با کارت‌های یورکاردز تغییری در سبد درآمدی اپراتورها همایش بین‌المللی کلیدهای موفقیت در هلدینگ‌ها الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟ چگونه بلیت هواپیما را با قیمتی پایین‌تر بخریم؟ اندروید مارشملو از آب‌نبات چوبی پیشی گرفت چگونه کش تلگرام را پاک کنیم؟ سایت آی پی امداد؛ راهنمایی برای خرید لوازم خانگی رانندگان اسنپ در تهران چگونه جذب می‌شوند؟ درآمد متخصصان علوم داده در دنیای IT با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید هشدار سازمان حمایت به متقاضیان پیش‌خرید خودرو رتبه اول و آخر بانک‌های بورسی در نسبت سرمایه آیا مایکروسافت در حال کشتن ویندوز 10 موبایل است؟ راه هایی برای کاهش مصرف باتری در گوشی های هوشمند چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟ امکان خرید آنلاین بیمه از همه شرکت‌ها با اپلیکیشن «بیمیتو» فراهم شد شروع کار اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایران «فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی در ایران
کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.