۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي ساعت: 11:27 عصر 1/18/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۳ بيست و هفتم مرداد :تاریخ انتشار 39206 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 39267 :بازدید

چگونه هنرهای ‌دستی را قیمت‌گذاری کنیم؟

قیمت‌گذاری صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای تولیدکننده‌ای است که قصد دارد محصولات خود را بفروشد.

قیمت‌گذاری صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای تولیدکننده‌ای است که قصد دارد محصولات خود را بفروشد. کسانی که با روش‌های قیمت‌گذاری در این حوزه آشنایی داشته باشند می‌توانند در شرایط زمانی و مکانی مختلف بازاریابی مناسبی برای کالاهای خود داشته باشند و آنها را به فروش برسانند. آنچه در زیر می‌خوانید انواع روش‌هایی است که در قیمت‌گذاری به‌کار می‌رود.
 قیمت‌گذاری تهاجمی
این روش نوعی قیمت‌گذاری است که هدف آن، گرفتن سهم بازار سایر رقبا و در نهایت حذف رقیب است. در این راهبرد، قیمت تمام شده کالا در حد بسیار نازلی قرار می‌گیرد، به‌طوری که میزان سود به حداقل خود می‌رسد.

 تبعیض قیمت
تبعیض قیمت روشی است که براساس آن یک کالای یکسان به قیمت‌های غیرمساوی بین گروه‌های مختلف توزیع می‌شود.

 رهبری قیمت
این روش مخصوص کسانی است که به‌عنوان اولین تولیدکننده در یک حوزه خاص فعالیت می‌کنند. با این حال به دست آوردن رهبری قیمت نیازمند بهره‌گیری از منابع عظیم مالی است که بتوانند بازار را در دست خود نگه دارند.

 قیمت‌گذاری در سطح رقبا
همان‌طور که از نام این روش برمی‌آید، راهبرد بنگاه در این حالت، عدم پذیرش ریسک و میل به همراهی با جماعت به‌خصوص رقیبان است. در این حالت تولیدکننده با در نظر گرفتن دامنه‌ای کوچک از سطح تغییر قیمت کالاهای خود را در حد رقبا ثابت نگه می‌دارد. عدم نیاز به مطالعه وسیع و مسائل بازارشناسی و تقلید از دیگر رقبا با کمترین هزینه از مهم‌ترین مزایای این روش به شمار می‌روند.

 قیمت‌گذاری معکوس تقاضا
بر مبنای این مدل قیمت‌گذاری، تولیدکننده به بازاریاب‌ها و فروشندگان خود اجازه می‌دهد در یک دامنه قابل انعطاف کالا را در قیمتی توافقی با مصرف‌کننده در اختیار او قرار دهند. در این روش تعیین بهای کالا از طرف خریدار و در سطحی مشتری‌پسند شروع می‌شود.

 قیمت‌گذاری هزینه به علاوه درصد سود
در این روش ابتدا تمام هزینه‌های ساخت محصول (ثابت و متغیر) محاسبه و با افزایش درصدی سود، قیمت کالای تولید‌شده تعیین می‌شود.

 قیمت‌گذاری محدود
قیمت‌گذاری محدود یک نوع قیمت‌گذاری است که در آن تولیدکننده برای کالای تولیدشده خود سطحی از قیمت را تعیین می‌کند که دو ویژگی مهم داشته باشد: اولا قیمت تعیین شده باعث بی‌انگیزه شدن سایر فعالان اقتصادی برای ورود به آن بازار شود و ثانیا سود منطقی ایجاد کند. در اینجا هدف، حفظ سهم بازار و مقابله با ورود دیگران است. بر اساس یک اصل کلی هر سیاستی که خواهان محدود شدن ورود دیگران به بازار یا خروج فعالان از این حوزه باشد، لازمه آن کاهش قیمت‌ها در سطحی است که حداقل سود را ایجاد کند.

 قیمت‌گذاری مجموعه‌‌ای
ارائه مجموعه‌ای از کالاها در قالب یک بسته و تعیین قیمتی پایین‌تر از مجموع قیمت‌های خرید تک‌محصولی تمام کالاهای آن بسته را قیمت‌گذاری مجموعه‌ای می‌گویند.

 قیمت‌گذاری محصولات مکمل
اگر دو محصول لازم و ملزوم هم باشند، این امکان را برای بازاریاب فراهم می‌کنند که در آن سطح از سودآوری موردنظر، قیمت‌گذاری دو کالای مکمل را انعطاف‌پذیر کند. به‌عنوان مثال اگر دو محصول الف و ب را داشته باشیم و بازاریاب بخواهد هر دو آنها را در قیمتی معادل 200 واحد پولی عرضه کند، می‌تواند از ترکیب‌های متعدد قیمتی استفاده کند (مثلا به ترتیب قیمت‌های محصول الف و ب می‌تواند 170-30،180-20، 175-25 و...) واحد پولی باشد).

 قیمت‌گذاری برای تامین بازده هدف
حالتی که در آن تولیدکننده می‌خواهد بازده‌ای مشخص را که به عنوان هدف تعیین شده است به دست آورد. در این روش، قیمت به صورت زیر تعیین می‌شود: قیمت مورد نظر برای تامین بازده هدف = بهای تمام شده + حجم سرمایه‌گذاری × بازده مورد انتظار/ تعداد فروش.

 قیمت معادل ذهنیت مصرف‌کننده
در این روش میزان اهمیتی که خریدار برای کالا در نظر دارد و فوایدی که فکر می‌کند این کالا می‌تواند برای او ایجاد کند، مورد توجه قرار می‌گیرد نه هزینه تمام شده مربوط به تولیدکننده یا فروشنده. بنابراین برای کالاهای صنایع‌دستی لازم است ابتدا هدف‌ها مشخص شوند و مراحل قیمت‌گذاری به صورت معقول طی و سپس با توجه به وضعیت‌های خاص موجود در بازارهای مختلف از روش‌های ویژه استفاده شود. نکته مورد توجه این است که هرگونه تغییر در قیمت‌ها، قسمت‌های مختلفی از زنجیره بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین ضرورت دارد تاثیر تغییرات احتمالی را بر فروشندگان مواد خام و اولیه، مشتریان، رقبا و توزیع‌کنندگان مدنظر قرار داد.
منبع: مدیریت بازاریابی صنایع دستی و هنرهای سنتی، انتشارات پژوهش‌های فرهنگیتا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.