۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد ساعت: 5:21 صبح 8/20/2017
تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟
امروز سرعت پیشرفت تکنولوژی تا حدی بالاست که در بسیاری از موارد از امکانات جدیدی که فراهم شده خبر نداریم اما البته همیشه هستند جوانان کنجکاو و باهوش که از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهترین استفاده را می‌کنند.
وظایف و مسوولیت‌های سه گانه مدیر مالی
در عصر رقابت و تغییر و تحول، شرکت‌هایی موفق هستند که برنامه‌های بی هدف و تشریفات زائد را کنار بگذارند و درعوض، با برنامه‌ریزی منطقی، فعالیت‌ها را سازماندهی و با شاخص‌های هوشمندانه و کلیدی عملکرد را نظارت و کنترل کنند.
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
آرشیو
چرا 90 درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‎خورند؟
بیشتر استارت‌آپ‎ها شکست می‌خورند و عمر آنها اغلب کم است. یک استارت‌آپ معمولی به‌طور متوسط ۲۰ ماه فعالیت می‎کند و تا بسته شدن کامل درهایش حدود 3/1 میلیون دلار زیان مالی متحمل می‎شود. بنابراین چه فرمول موفقیتی را می‌توانیم برای این کسب‎وکارهای نوپا که در آغازین سال‎های‎ فعالیت خود با شکست مواجه می‏شوند، پیدا کنیم؟
چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟
مدتی است که کار خود را از دست داده‌ام و به دنبال یک شغل مناسب هستم اما به قدری در مضیقه مالی‌ام که گاهی اوقات دچار استیصال می‌شوم.
خوشامدگویی به کارکنان جدید با فرآیند پذیرش سازمانی
در گذشته، وقتی نیروی جدیدی وارد سازمان می‌شد، مراحل اداری استخدام را یکی پس از دیگری طی می‌کرد تا به عنوان کارمند سازمان پذیرفته شود؛ کارهایی مثل پر کردن فرم‌های استخدام، دریافت کارت شناسایی و مطالعه قوانین و مقررات.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست خرداد :تاریخ انتشار 46959 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 5465 :بازدید

فرصت‌های جدید ایران

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر تمام روابط خود را با قطر در روز پنجم ژوئن قطع کردند که ظاهرا به‌دلیل روابط دوستانه این کشور کوچک و غنی از گاز با ایران است. اما چرا قطر تا این اندازه علاقه‌مند به برقراری روابط خوب با ایران است؟ یک دلیل بزرگ اقتصاد است. قطر و ایران مشترکا صاحب بزرگ‌ترین میدان گازی مستقل جهان در میان آب‌های خلیج‌فارس هستند.

وال استریت ژورنال

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر تمام روابط خود را با قطر در روز پنجم ژوئن قطع کردند که ظاهرا به‌دلیل روابط دوستانه این کشور کوچک و غنی از گاز با ایران است. اما چرا قطر تا این اندازه علاقه‌مند به برقراری روابط خوب با ایران است؟ یک دلیل بزرگ اقتصاد است. قطر و ایران مشترکا صاحب بزرگ‌ترین میدان گازی مستقل جهان در میان آب‌های خلیج‌فارس هستند. «میدان شمالی» که قطر آن را این‌گونه نام‌گذاری کرده است، تقریبا تمام تولید گاز این امیرنشین را فراهم می‌کند و حدود ۶۰ درصد از درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می‌دهد. درحالی‌که ایران چند دهه است که به شدت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و کمک‌های فنی دور مانده است، قطر معاهداتی را با بزرگ‌ترین شرکت‌های غربی امضا کرده است. نیروگاه‌های گاز مایع بزرگی در این کشور کوچک ساخته‌شده‌اند و آن را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گاز در جهان کرده‌اند. ایران و قطر به ترتیب دومین و سومین ذخایر بزرگ گاز طبیعی جهان را پس از روسیه در اختیار دارند. در سال ۱۹۶۹ این دو کشور توافقی را در مورد تعیین محدوده خود در خلیج‌فارس امضا کردند.

میدان گازی زیردریایی مساحتی در حدود 9700 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد که 3700 کیلومتر مربع آن (پارس‌جنوبی) در محدوده آب‌های ایران قرار داشته و 6 هزار کیلومتر از آن (گنبد شمالی) در آب‌های محدوده قطر قرار دارد. در دو دهه گذشته ایران تلاش کرده است پارس جنوبی را توسعه دهد و از موفقیت قطر در این زمینه تقلید کند اما جذب شرکایی در این حوزه دشوار بوده است. چین قول داده بود در توسعه پارس جنوبی به ایران کمک کند اما تا زمانی که ایران این توافق را در سال ۲۰۱۲ فسخ کرد، نقشی ایفا نکرد.

در ژانویه سال ۲۰۱۴ قطر به ایران پیشنهاد داد در توسعه پارس جنوبی به این کشور کمک کند. وقتی ایران مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی را با موفقیت به پایان رساند، قطر درگیر فشار زیاد ایران برای افزایش تولید شد. اگر این کار به گونه‌ای بدون برنامه ادامه پیدا کند، تمام میدان گازی زیردریایی می‌تواند در معرض خطر باشد. بنابراین برای قطر سودمند است که به همسایه بزرگ‌تر خود در افزایش تولید به روشی کارآمد کمک کند. یک مقام نفتی قطری مدتی پیش به رویترز گفته بود: «پس از اینکه ایران توافق هسته‌ای را امضا کرد، درها برای ما باز شد تا به آنها در استفاده بیشتر از پارس جنوبی کمک کنیم و این کمک در زمینه دادن مشاوره به آنان در زمینه فناوری و اکتشافات زمین‌شناسی این میدان است.»

وقتی حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ به مقام ریاست جمهوری انتخاب شد، گفت‌وگوها بین دو کشور با هدف ارتقای همکاری در زمینه اکتشاف و تولید گاز آغاز شد. وزیر نفت روحانی، بیژن زنگنه، پس از آن انتخابات اشاره کرد که دو کشور تمایل به همکاری در زمینه افزایش تولید دارند. به نظر می‌رسد تمایل به همکاری در وهله نخست بیشتر از سوی دولت روحانی بوده است که در زمان تحریم‌های بین‌المللی انتخاب شد و تحت فشار قرار داشت تا شانس ایران را برای افزایش صادرات و درآمدهای سوخت‌های فسیلی بهبود بخشد. وزیر انرژی قطر در دسامبر ۲۰۱۳ به رویترز گفته بود کانال‌های ارتباطاتی و تیم‌هایی بین دو کشور تدارک دیده شده‌اند.

با این حال این داستان متفاوتی است که قطر تا چه اندازه عملا می‌تواند کمک‌هایی را برای ایران فراهم کند. بیشتر فناوری گازی آن کشور به شرکت‌های بزرگ نفتی تعلق دارد و قطر اگر بخواهد به ایران کمک کند، به همکاری آنها نیازمند است. شکی وجود ندارد که قطر در حال ایفای نقشی ظریف در تعادل بین ایران از یکسو و همسایگان عربی خلیج‌فارس خود از سوی دیگر است. در ژانویه سال ۲۰۱۶ وقتی سفارت عربستان در تهران مورد حمله قرار گرفت، ریاض روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد. سایر کشورهای حوزه خلیج‌فارس نیز از کاهش روابط با ایران پیروی کردند. قطر آخرین کشوری بود که با فراخواندن سفیر خود از تهران به دیگر ملل عربی ملحق شد. با این حال همان‌گونه که اکنون مشخص است، همبستگی قطر با عربستان سعودی کاهش یافته است و به نظر می‌رسد ایران و قطر وضعیت خوبی در قبال یکدیگر پیدا کرده‌اند.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 نرم‌افزار همراه بام بانک ملی ایران به روز شد ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
2 رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
3 روان‌سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
4 «اسنپ‌فود» نام جدید زودفود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
5 انتخاب «به همین نزدیکی» بانک ملی ایران به عنوان آگهی برتر فصل بهار ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
6 ارائه پرتال وب و نسخه جدید اندروید «ایرانسل من» ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
7 پایان مرداد ماه، آخرین فرصت برای افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
8 خوشامدگویی به کارکنان جدید با فرآیند پذیرش سازمانی ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد
9 وبسایت رسمی فولکس واگن ایران رونمایی می‌شود ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
10 تمدید ۲ گواهینامه ایران کیش ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
11 گردش مالی ۲۰ میلیارد یورویی بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
12 تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
13 طرح جدید بانک صادرات برای کمک به خریداران خودرو ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
14 داخلی سازی برلیانس جدید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
15 سه نسل همراهی گلها در صنعت غذای ایران ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
16 امکان برداشت وجه نقد از خودپردازهای بانک ملی ایران بدون ملی کارت ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
17 معرفی طرح «اتوخدمت» بانک صادرات ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد
18 سقف حواله‌های ارزی بانک ملی ایران افزایش یافت ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد
19 تدوین استراتژی جدید در بانک صادرات ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
20 عرضه سه سیم‌کارت‌ جدید اپراتور مجازی ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.