۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد ساعت: 3:42 عصر 5/26/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ هجدهم شهريور :تاریخ انتشار 33907 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 18425 :بازدید

آیا مدیر شما هم این جملات را تکرار میکند؟

حرف های رئیس یا مدیر می تواند بار و وزن زیادی برای افراد زیردست داشته باشد و جملات و حرف های غلط و بد می توانند انگیزه و روحیه کارمند را تخریب کنند. ولی هنوز هم مدیران گاهی جملات اشتباه و بدی را دائماً تکرار می کنند.
برترین ها: حرف های رئیس یا مدیر می تواند بار و وزن زیادی برای افراد زیردست داشته باشد و جملات و حرف های غلط و بد می توانند انگیزه و روحیه کارمند را تخریب کنند. ولی هنوز هم مدیران گاهی جملات اشتباه و بدی را دائماً تکرار می کنند. در زیر به 10 جمله بدی که یک رئیس می تواند به کارمندش بگوید اشاره می کنیم:

1. "تو خیلی خوش شانس بودی که این شغلو بهت دادم."

این جمله محبوب رئیس های بد است و در واقع منظورشان این است که: «باید ممنون باشی که در تو این بازار شغلی خراب، استخدام شدی و بنابراین نباید در مورد شرایط کاریت هر چقدر هم که بد باشه، شکایت و گله کنی.» این نوع مدیران و رؤسا افرادی هستند که نمی دانند چطور به مشکلات یا بازخورد کارکنان بطور درست و سازنده ای رسیدگی کنند. اگر مدیرتان چنین حرفی به شما زد، این نشانه ای است مبنی بر آنکه شما با فرد نالایقی روبرو هستید.2. "یه کاریش بکن."

گاهی اوقات هست که کارمندان باید بتوانند خودشان راه حلی پیدا کنند، ولی در کل، مدیرانی که چنین حرفی به کارمندشان می زنند، از خودشان سلب مسئولیت می کنند. حتی اگر سوال طوری باشد که یک کارمند معمولی هم بتواند جوابش را پیدا کند، مدیر خوب باید مشخصاً بگوید: «این چیزیه که دوست دارم خودت با استفاده از منابع X و Y و Z انجامش بدی.» جمله "یه کاریش بکن" را افراد تنبل و بی مسئولیت می گویند.

3. "یه نفر بهم گزارش داده که..."

مدیران خوب هر کاری در توانشان باشد می کنند تا از اشاره به گزارش های گمنام در هنگام صحبت با کارمندانشان خودداری کنند. گاهی مدیران باید به مسائلی اشاره کنند که منبع آنها محرمانه است، ولی وقتی قرار باشد این کار را بکنند، مدیر خوب و ماهر کسی است که تمرکز و تأکید کلامش بر منبع محرمانه و گمنامش نباشد، بلکه بر رفتار و قضیه ای باشد که مشکل ساز شده است.

4. "من وقت ندارم عملکرد تو رو ارزیابی کنم، ولی کارت خوبه."

بخشی از مدیریت خوب این است که بازخورد کامل و باجزئیاتی بدهید. لازم نیست ارزیابی شما از عملکرد کارمند رسمی باشد، ولی جمله "کارت خوبه" هم زیادی جامع و بی فحوا است. کارمندان حقشان است که بدانند آیا عملکردشان خوب است یا خیر و چطور می توانند کارشان را بهتر کنند و روی رشد تمرکز کنند.

5. "ایده احمقانه ایه."

بگذارید روراست باشیم، هر ایده ای عالی نیست. ولی مدیران خوب می دانند که اگر کارمندانشان از تحقیر شدن بترسند، ایده هایشان را مطرح نخواهند کرد. ایده ها و افکار و پیشنهادات خوب و عالی در محیط هایی مطرح می شوند که بلند فکر کردن و گفتن ایده های خوب و بد آزادانه و بدون ترس از تحقیر شنیده شوند.6. "این لباسی که پوشیدی، جلب توجه می کنه."

نظر دادن در مورد ظاهر فیزیکی کارمندان – به خصوص ویژگی های جسمانی آنها – بهترین راه برای ناراحت کردن آنها است و به آنها این حس را می دهد که رئیسشان جذابیت آنها را ارزیابی می کند و در آینده موجبات ناراحتی و شکایت آنها را فراهم می کند.

7. "لازم نیست بدونی این واسه چیه، فقط کاری که بهت میگم رو انجام بده."

درست است که فریاد زدن و دستور دادن بدون ارائه بهانه یا منطقه، سریعترین راه است، ولی این کار باعث می شود که کارمند بیشتر از آنچه نیاز است انجام شود نیندیشد و نسبت به کار و وظیفه اش، حس مالکیت نداشته باشد. کارمندان خوب به شرکتی پناه می برند که بتوانند در کارشان، حس تعلق خاطر و مالکیت شخصی داشته باشند.

8. "تو چت شده؟"

بازخورد هرگز نباید شخصی باشد. مدیران خوب تأکیدشان بر رفتاری است که باید تغییر کند مانند: مهارت های نوشتاری، توجه به جزئیات، درایت و غیره. آنها این مسائل را شخصی نمی کنند و به ارزش یا هوش کسی حمله نمی کنند.

9. "کار تو چیزیه که من میگم."

البته که این جمله درست است؛ کار شما چیزی است که مدیرتان می گوید. ولی مدیران بد معمولاً وقتی این جمله را می گویند که کارمند نسبت به انجام وظیفه در خارج از نقش اصلی اش، مقاومت می کند. در مقابل، مدیر و رئیس خوب زمانی که لازم باشد نقشی وسیعتر شود یا تغییر کند، شرایط را توضیح می دهند، نه اینکه بگویند: "من کاری که انجام میدی رو کنترل می کنم."10. "تو توی این کار از فلانی خیلی بهتری."

خراب کردن یک کارمند دیگر، حتی وقتی که از کارمندی تعریف می کنید، نشانه آن است که برای تعریف از یک کارمند باید روزی کارمند دیگری تخریب شود. کارمندان باید بتوانند به مدیران خود اعتماد کنند تا بطور خصوصی به آنها بازخورد دهند، نه اینکه نظرات منفی در مورد همکارانشان بشنوند.
کلیدها , مدیر


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.