۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد ساعت: 5:23 صبح 8/20/2017
تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟
امروز سرعت پیشرفت تکنولوژی تا حدی بالاست که در بسیاری از موارد از امکانات جدیدی که فراهم شده خبر نداریم اما البته همیشه هستند جوانان کنجکاو و باهوش که از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهترین استفاده را می‌کنند.
وظایف و مسوولیت‌های سه گانه مدیر مالی
در عصر رقابت و تغییر و تحول، شرکت‌هایی موفق هستند که برنامه‌های بی هدف و تشریفات زائد را کنار بگذارند و درعوض، با برنامه‌ریزی منطقی، فعالیت‌ها را سازماندهی و با شاخص‌های هوشمندانه و کلیدی عملکرد را نظارت و کنترل کنند.
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
آرشیو
چرا 90 درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‎خورند؟
بیشتر استارت‌آپ‎ها شکست می‌خورند و عمر آنها اغلب کم است. یک استارت‌آپ معمولی به‌طور متوسط ۲۰ ماه فعالیت می‎کند و تا بسته شدن کامل درهایش حدود 3/1 میلیون دلار زیان مالی متحمل می‎شود. بنابراین چه فرمول موفقیتی را می‌توانیم برای این کسب‎وکارهای نوپا که در آغازین سال‎های‎ فعالیت خود با شکست مواجه می‏شوند، پیدا کنیم؟
چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟
مدتی است که کار خود را از دست داده‌ام و به دنبال یک شغل مناسب هستم اما به قدری در مضیقه مالی‌ام که گاهی اوقات دچار استیصال می‌شوم.
خوشامدگویی به کارکنان جدید با فرآیند پذیرش سازمانی
در گذشته، وقتی نیروی جدیدی وارد سازمان می‌شد، مراحل اداری استخدام را یکی پس از دیگری طی می‌کرد تا به عنوان کارمند سازمان پذیرفته شود؛ کارهایی مثل پر کردن فرم‌های استخدام، دریافت کارت شناسایی و مطالعه قوانین و مقررات.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ بيست و دوم اسفند :تاریخ انتشار 46654 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 8835 :بازدید

مهم‌ترین تحولات اپراتورها در سال 95

در سالی که گذشت همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی هریک به نوبه خود تلاش کردند تا تحولات جدید و ویژه‌ای در سازمان‌های خود داشته باشند و به این ترتیب از رقبای خود پیشی بگیرند.


عاقله ترابی: در سالی که گذشت همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی هریک به نوبه خود تلاش کردند تا تحولات جدید و ویژه‌ای در سازمان‌های خود داشته باشند و به این ترتیب از رقبای خود پیشی بگیرند. اپراتورهای موبایل نیز در همین راستا در سال 95 تغییرات و تحولات جالب‌توجهی داشتند و سعی‌شان بر این بوده که با ارائه خدمات نوین و ارتقای کیفیت کار خود مخاطبانشان را راضی نگه دارند و چه‌بسا مشترکان رقبا را نیز به سمت خود بکشانند. در این حوزه در سالی که گذشت اتفاقات مهمی افتاد که برخی از این اپراتورها توانستند نظر مشترکان را به خود جلب کنند و برخی نه. در ادامه به مهم‌ترین طرح‌ها و تحولاتی که اپراتورها در سال95 داشته‌اند می‌پردازیم و با مرور کوتاهی بر آنها نتیجه و میزان موفقیت‌شان را بررسی می‌کنیم.

 

ترابردپذیری

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امسال مطرح شد و سر و صدای زیادی به پا کرد طرح ترابردپذیری ( Mobile Number Portability ) بود. ترابردپذیری به معنای انتقال از یک اپراتور به اپراتور دیگر با حفظ شماره تلفن است. به این صورت که اگر مشترک یک اپراتور به هر علتی بخواهد اپراتور خود را تغییر دهد، ولی شماره تلفنش حفظ شود، با اجرای طرح ترابرد‌پذیری این اقدام شدنی است. ترابردپذیری بیش از 15 سال است که در بیش از 80 کشور دنیا در حال اجرا است و امسال هم در ایران به مرحله اجرا رسید؛ هرچند با کم‌وکاستی‌هایی که باعث شده در این حوزه مثل بسیاری از حوزه‌ها با استاندارد جهانی فاصله داشته باشیم. این طرح در فروردین 95 از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب و اجرای آزمایشی آن در 27 اردیبهشت آغاز شد، البته به سبب وجود برخی مشکلات زیرساختی و هماهنگ‌نبودن اپراتورها با یکدیگر اجرای این طرح تا بیستم تیرماه به تعویق افتاد.

طبق مصوبه رگولاتوری اپراتوری که مشترک به آن منتقل می‌شود موظف است به ازای هر شماره مبلغ 10 هزار تومان به اپراتور پایه بپردازد. همچنین می‌تواند حداکثر 5 هزار تومان از مشترک برای جابه‌جایی هزینه دریافت کند. این طرح با استقبال جالب توجهی از مشترکان روبه‌رو شد، به گونه‌ای که حدود 4 روز پس از اجرایی‌شدن طرح، به گفته صادق عباسی شاهکوه، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیش از 2500 تقاضای تعویض اپراتور به ثبت رسید. در این بین متقاضیان با مشکلات بسیاری همراه بودند که برخی از آنها حالا پس از گذشت 8 ماه کم وبیش حل شده و برخی باقی مانده‌اند. از جمله این مشکلات می‌توان به این موارد اشاره کرد: زمان طولانی پاسخ به درخواست اولیه مشترک و تایید آن؛ تاخیر در زمان قطع سیم کارت تا زمان اتصال مجدد آن در شبکه اپراتور دیگر؛ نرسیدن سیم‌کارت جدید مشترک به دستش در حالی که ارتباط او قطع شده است؛ مکث طولانی تماس و پیامی نامفهوم هنگام برقراری ارتباط به‌گونه‌ای که شخصی که تماس می‌گرفت دچار کج‌فهمی می‌شد و ارتباط را قطع می‌کرد. البته این مشکلات تا حد بسیار زیادی حل شده، ولی هنوز آن‌طور که باید نشده و نمی‌توان به همان راحتی که در کشورهای توسعه‌یافته مشترک اپراتور خود را تغییر می‌دهد ما هم ترابرد کنیم.

در این میان آمارهای مختلفی هم از سوی اپراتورها و همچنین رگولاتوری اعلام شد که حتی گاهی متناقض بودند ولی آخرین آماری که معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری ارائه داد این بود که میزان ترابردهای تکمیل شده به 55 درصد در حال حاضر رسیده است و 45 درصد باقیمانده به‌سبب انصراف خود مشترکان یا رد درخواست ترابرد به دلایل قوانین تجاری ترابردپذیری است و اپراتورها در این زمینه کوتاهی نکرده‌اند. حسین فلاح جوشقانی احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیر به نظیر مانند درخواست ترابرد سیم‌کارت دائمی به اعتباری و بالعکس، فعال نبودن سیم‌کارت، فعال‌بودن کمتر از سه ماه سیم‌کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادر شده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم‌کارت‌های دائمی را از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان کرده است.

 

اینترنت موبایل

در سال 95 یکی از پیشرفت‌های چشمگیر اپراتورها در زمینه سرعت اینترنت و پهنای باند آنها بود. همه اپراتورهای مطرح تقریبا پوشش 3G یا نسل سوم را کامل کرده‌اند و در حال گسترش نسل چهارم هستند. در این میان صحبت‌هایی هم از اینترنت 5/ 4 جی به گوش می‌‌رسد که شایعاتی هم به همراه داشته است. برخی معتقد هستند 5/ 4 جی یک بازی تبلیغاتی است و برخی دیگر هم توضیحات فنی درباره این نسل ارائه می‌کنند. در حقیقت 5/ 4 جی همان LTE-AP است که مخفف شده‌ Long-Term Evolution Advanced Pro است. به این ترتیب 5/ 4 جی با اینکه حتی برای آن لوگوی جدید هم طراحی شده است نسل جدید به شمار نمی‌رود و نمی‌توان آن را نسل بعدی اینترنت موبایل معرفی کرد.

شاید بتوان گفت این اصطلاح یک بازی تبلیغاتی است. در واقع LTE-AP به نوعی کامل‌شده LTE است و سرعت آن ارتقا پیدا کرده است. 5/ 4 جی که سال گذشته صحبت‌های ابتدایی و استفاده آزمایشی از آن شروع شد، امسال کمی به بلوغ بیشتر رسید و به گفته اپراتورها در بسیاری از شهرهای ایران درحال استفاده است. براساس استانداردهای جهانی سرعت دانلود نسل چهارم یا LTE باید بین 5 تا 12 مگابیت بر ثانیه باشد و سرعت آپلود هم بین 2 تا 5 مگابیت برثانیه انتظار می‌رود، همچنین در شرایط ایده‌آل سرعت دانلود آن نزدیک 50 مگابیت برثانیه ثبت شده است. از طرف دیگر هم 5/ 4 جی یا LTE-AP سرعتی معادل 300 مگابیت برثانیه دارد که در شرایط آزمایشگاه سرعت یک هزار مگابیت دانلود و 500 مگابیت آپلود را ثبت کرده است که نشان می‌دهد با 4 جی فاصله بسیار زیادی دارد.

 

باندلینگ

باندلینگ یکی از مرسوم‌ترین روش‌های فروش همزمان موبایل و تعرفه اپراتور در دنیا است. اپراتورهای بزرگ دنیا طرح‌های بسیار متفاوتی برای باندلینگ دارند. خیلی از آنها سرویس‌های خود را به‌صورت اقساط چند ساله به کاربر می‌فروشند و در کنار آن یک موبایل پرچمدار را به‌صورت رایگان می‌دهند که فقط با همان سیم‌کارت کار می‌کند. این مدل یکی از ده‌ها مدل فروش موبایل از سوی اپراتورها است. در ایران هم امسال دو اپراتور سعی در فروش موبایل به‌صورت قسطی داشتند که ظاهرا هنوز هم این طرح‌ها درحال اجرا است اما استقبال بسیار کم مردم از این طرح‌ها نشان‌دهنده ضعف این طرح‌ها و شکست آنها است. اگر نگاهی به برخی پیشنهادهای اپراتورها بیندازید متوجه می‌شوید که در بازار آزاد هم می‌توانید با همین شرایط یا حتی ارزان‌تر موبایل موردنظرتان را بخرید! با این حساب قیمت بالایی که اپراتورها به کاربران پیشنهاد می‌دهند، یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال نکردن مردم است.

 

رجیسترینگ

رجیسترینگ یا ثبت شماره سریال‌های موبایل سال‌ها است که در ایران مدام بررسی می‌شود و درباره آن نقدها و نظرهای مختلفی از سوی کارشناسان مطرح می‌شود ولی هیچ‌وقت به ‌نتیجه لازم نمی‌رسد و هنوز هم معلق مانده است. امسال البته این موضوع کمی جدی‌تر از گذشته مطرح شد و سر و صدای زیادی هم به پا کرد و بسیاری از فعالان این حوزه به تکاپو افتادند، ولی باز هم بی‌نتیجه کنار گذاشته شد. بسیاری از کشورهای دنیا این طرح را با موفقیت پیاده‌سازی کرده‌اند و مشکلی هم سر راهشان قرار نگرفته است. بسیاری از کارشناسان این طرح را تنها راه جلوگیری از قاچاق در ایران می‌دانند، ولی حواشی بسیار حول محور رجیسترینگ تاکنون نتوانسته معضل قاچاق را حل کند.

همان‌طور که می‌دانید در بازار موبایل ایران بسیاری از موبایل‌ها به‌صورت قاچاقی وارد می‌شوند و طبیعتا به‌دلیل دور زدن گمرک با قیمت پایین‌تری نسبت به گوشی‌هایی که قانونی وارد کشور شده‌اند فروخته می‌شود. مشخص نیست که این طرح چرا در کشور ما اجرایی نمی‌شود تا جلوی قاچاق این کالا گرفته شود. ضمن اینکه بر همه واضح است که از نظر فنی برای اپراتورها و ساختار مخابراتی پیاده‌سازی این طرح کار پیچیده‌ای نیست. برای مثال این طرح چند سالی است که در ترکیه درحال اجرا است و هیچ گوشی قاچاقی نمی‌تواند در این کشور فعال باشد و اگر شما بخواهید از کشور دیگری موبایل خریداری کنید باید هزینه رجیستر آن را جداگانه بپردازید. البته برای کاربران میهمان هم فرصتی داده می‌شود و هر موبایل میهمان فقط یک ماه می‌تواند بدون هزینه فعال باشد و پس از آن بلاک می‌شود.

 

اپراتورهای مجازی

اپراتور مجازی تلفن همراه اپراتوری است که خود دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها نیست. این نوع اپراتورها با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، این خدمات را به‌صورت عمده خریداری می‌کند، سپس با نشان تجاری و برند خود به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده‌فروشی اقدام می‌کند. اپراتور مجازی یا MVNO که مخفف Mobile Virtual Network Operator است قرار است به زودی در کشور ما کار خود را آغاز ‌کند. امسال دو شرکت موفق شدند تا از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پروانه نوع اول اپراتور مجازی تلفن همراه (Full MVNO) بگیرند و انتظار می‌رود سال آینده فعالیت خود را رسما آغاز کنند. جالب است بدانید کد این اپراتورها هم احتمالا 0999 خواهد بود.اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 روان‌سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
2 رشد چشمگیر شاخص تاثیرگذاری بانک تجارت در اینستاگرام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
3 بانک ملت فقط در رسانه‌های داخلی مجاز تبلیغ می‌کند ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
4 پرداخت وام ازدواج در بانک گردشگری ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
5 چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟ ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
6 اشتغال‌زایی بانک صادرات در بنادر شمال و جنوب کشور ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد
7 انتقاد روزنامه اعتماد از عملکرد صداوسیما در پخش آگهی های تبلیغاتی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
8 امکان پرداخت گروهی پایا در بانک کارآفرین ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ مرداد
9 گردش مالی ۲۰ میلیارد یورویی بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
10 راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی به نابینایان در 3 شعبه بانک پارسیان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
11 تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
12 بازاریابی هوشمندانه در رسانه‌های اجتماعی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
13 کاهش چشمگیر تعرفه ارتباطی حجاج در حج96 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
14 رایتل در سفر حج زائران را همراهی می‌کند ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
15 سه نسل همراهی گلها در صنعت غذای ایران ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
16 تدوین استراتژی جدید در بانک صادرات ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
17 افزایش قیمت در سایپا استارت خورد ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
18 تامین مالی پروژه‌های اشتغال‌زا در دستورکار بانک سامان ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
19 پرداخت ۲۳۹۱ فقره تسهیلات ضربتی ازدواج طی سه روز در بانک ملی ایران ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
20 20 درصد سهم بازار پایانه‌های فروش در اختیار ایران کیش ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.