امضای موافقتنامه قرارداد ۱۰میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین و بانک‌ پاسارگاد


موافقتنامه قرارداد ۱۰میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین با بانک‌ پاسارگاد و چهار بانک ایرانی دیگر، در مرکز «سیتیک» چین در پکن امضا شد.
موافقتنامه قرارداد ۱۰میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین با بانک‌ پاسارگاد و چهار بانک ایرانی دیگر، در مرکز «سیتیک» چین در پکن امضا شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک پاسارگاد، طی مراسمی با حضور «ولی‌الله سیف» رییس کل بانک‌مرکزی، علی‌اصغر خاجی سفیر ایران در پکن، محمد خزاعی رییس سازمان سرمایه‌گذاری، مدیران «سیتیک تراست» و مدیران بانک‌های ایرانی، موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری میان مؤسسه‌های مالی «سیتیک تراست» چین با بانک‌پاسارگاد و ۴ بانک ایرانی دیگر به امضا رسید.

سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری چین در ایران به صورت فاینانس در پروژه‌های تولیدی و صنعتی و حوزه‌های مدیریت منابع آبی، انرژی، محیط‌زیست و حمل و نقل و ... تخصیص می‌یابد؛ همچنین بهره‌مندی از خط اعتباری میان‌مدت چین در پروژه‌های تولیدی، صادراتی و در عین حال تأمین مالی کوتاه‌مدت قبل و بعد از صادرات از محل منابع ارزی بانک‌پاسارگاد در دستور کار است.

این قرارداد، زمینه توسعه روابط اقتصاد ایران و چین را نیز بیش از پیش فراهم خواهد کرد. «سیتیک تراست» یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ دنیاست، به طوری که در بین ۵۰۰ شرکت مالی دنیا در ردیف ۵۱ جهان قرار گرفته است.

بانک پاسارگاد اعلام‌کرد: عملکرد مطلوب این بانک‌ در سال‌های فعالیت، باعث شده جایگاه مطلوب و شایسته‌ای را در صحنه‌ بانکداری بین‌المللی از آن خود کند. به‌ طوری‌ که همواره مورد توجه بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات خارج از کشور قرار گرفته و قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی بسیار خوبی را در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور تنظیم کرده‌ است.

بر اساس اعلام بانک‌پاسارگاد، این بانک برای ارائه کلیه خدمات ارزی از جمله گشایش انواع اعتبارات اسنادی دیداری و مدت‌دار، حوالجات ارزی، خرید و فروش و افتتاح حساب‌های ارزی و همچنین صدور انواع ضمانتنامه‌های ارزی و خدمات مربوط به صادرات کالا در خدمت هم‌میهنان گرامی است.


منتشر شده توسط ویوان نیوز در تاریخ ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ شهريور
کدخبر:47420منبع:ویوان نیوزتاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و هفتم شهريورلینک خبر: http://www.vivannews.com/Pages/News-47420.aspx